پلی کربنات(PC)

پلی کربنات(PC) یکی از مواد پلیمری بازنجیره های متفاوت با کارایی بالا است که در خانواده “ترموپلاستیک های مهندسی” قرار دارد. پلی کربنات ها نه تنها به دلیل ویژگی های منحصر بفردشان به عنوان یک گزینه مناسب در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند بلکه همچنین به عنوان یک پلیمر دوستدارمحیط زیست می توانند بازیافت شوند. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

شفافیت ، استحکام عالی ، پایداری حرارتی و پایداری ابعادی بسیار خوب باعث می شود پلی کربنات (PC) یکی از پرکاربردترین ترموپلاستیک های مهندسی باشد. برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید.

دیسک های فشرده ،گارد ضد شورش ، لعاب ضد آب ، بطری های تغذیه کودک ، اجزای الکتریکی ، کلاه ایمنی و لنزهای چراغهای جلو اتوموبیل همه از جمله کاربردهای معمولی برای پلی کربنات ها است. پلی کربنات معمولاً با واکنش بیس فنل A (از طریق تراکم فنل با استون در شرایط اسیدی تولید می شود) با کربنیل کلرید در یک فرایند سطحی تشکیل می شود. PC در خانواده پلاستیک های پلی استری قرار می گیرد. با مشخص شدن کاربردهای جدید ، پلی کربنات یکی پلاستیک های مهندسی  با سرعت رشد چشمگیر به شمار میروند. تقاضای جهانی برای پلی کربنات ها  بیش از ۱.۵میلیون تن است.