مستربچ سفید

مستربچ سفید یک نوع مستربچ رنگی است که از ترکیب دی اکسید تیتانیوم (TiO2)، پلیمر پایه و سایر مواد افزودنی تشکیل شده است. از آن برای بهبود سفیدی محصولات نهایی پلاستیکی استفاده می شود و به طور خاص فیلم های پلیمری، قالب گیری تزریقی و سایر محصولات مناسب است.

ترکیبات مستربچ سفید

مستربچ سفید از سه جزء اصلی تشکیل شده است:

  • دی اکسید تیتانیوم (TiO2): ماده اصلی تشکیل دهنده مستربچ سفید است و باعث ایجاد رنگ سفید در محصول نهایی می شود.
  • پلیمر پایه (PP، PE، PVC، PS، ABS و غیره): ماده ای است که مستربچ در آن پراکنده می شود.
  • مواد افزودنی (پرکننده، روان کننده، آنتی اکسیدان و غیره): موادی هستند که خواص مستربچ را بهبود می بخشند.

میزان دی اکسید تیتانیوم در مستربچ سفید

میزان دی اکسید تیتانیوم در مستربچ سفید می تواند از 10 تا 75 درصد متغیر باشد. میزان دی اکسید تیتانیوم بالاتر باعث ایجاد سفیدی بیشتر در محصول نهایی می شود، اما همچنین باعث افزایش هزینه مستربچ می شود..

مستربچ سفید یک ماده مهم در صنایع مختلف است که باعث ایجاد رنگ سفید یکنواخت و با کیفیت در محصول نهایی می شود. این ماده دارای مزایای زیادی است، اما همچنین می تواند باعث افزایش هزینه محصول نهایی و برخی مشکلات زیست محیطی شود.

یکی از پرکاربردترین محصولاتی که به عنوان مواد اولیه در صنایع پلاستیکی استفاده می شود، مستربچ نام دارد. در میان انواع مستربچ ها مستربچ های یخچالی پرکاربردترین انواع مستربچ ها هستند. علاوه بر این باید بیان کنیم که این گونه از محصولات در تولید ظروف بسته بندی مواد غذایی و سایر ظروف دیگر استفاده می شوند. در مستربچ های یخچالی به علت این که درصد بالایی از تیتانیوم دی اکسید و سایر افزودنی ها و پیگمنت ها استفاده می کنند، رنگی با پوشش بسیار بالا دارد. در واقع این گونه از محصولات با استفاده از فرمولاسیون های خاص و منحصر به فرد تولید می شوند. به همین علت کیفیت بسیار بالایی دارند. در واقع به هر میزان که در تولید مستربچ یخچالی از محصولات با کیفیت و فرمولاسیون های استاندارد استفاده شود، این گونه از محصولات تازگی و طراوت بالاتری خواهند داشت. این گونه از محصولات در طیف رنگی متفاوتی تولید می شوند. به همین علت مشتریان می توانند با توجه به نیاز خود مستربچ سفید آبی کالر پلیمر را در طیف رنگ آبی متفاوتی خریداری کنند. 

مستربچ یخچالی 

مستربچ یخچالی محبوبیت زیادی در بین محصولات پلاستیکی دارد . در واقع این گونه از محصولات یکی از انواع مستربچ هستند که در تولید آن ها از تیتانیوم دی اکسید استفاده شده است.مستربچ های یخچالی خود از سه جزء تشکیل شده اند. جزء اول آن که جزء اصلی آن به حساب می آید که از پایه های پلیمری هستند. در تولید این گونه از محصولات از عامل سازگار کننده فعال و مواد شیمیایی افزودنی استفاده می شود. از افزودنی ها در مستربچ یخچالی برای تولید رنگ و کاهش قیمت تمام شده برای پلیمر ها و بهبود خواص استفاده می شوند. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

مستربچ سفید چیست

در زمینه صنایع پلیمری، مستربچ سفید یک ماده غلیظ است که به عنوان یک افزودنی یا رنگزا در تولید محصولات پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده می‌تواند به پلیمرها اضافه شود تا ویژگی‌های خاصی مانند رنگ سفید، روشنایی، یا دیگر ویژگی‌ها را به آنها افزوده یا بهبود بخشد. مستربچ‌های سفید معمولاً در صنایع مختلف مانند صنعت بسته‌بندی، صنعت خودروسازی، و ساخت لوازم خانگی استفاده می‌شوند تا محصولات پلیمری را به شکلی خاص و با ویژگی‌های دلخواه تولید کنند.

نکته دیگر این است که مستربچ های یخچالی جزو پرکاربردترین مستربچ ها در صنایع پلاستیکی به حساب می آیند. این گونه از محصولات نام دیگری دارند که به آنها مستربچ آبی می گویند. در واقع شکل نهایی شده آنها گرانولی و یا دانه ای است. این گونه از محصولات به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا جزو مواد اولیه و اصلی در صنایع پلاستیکی به حساب می آیند. در واقع بیشترین استفاده ای که از مستربچ یخچالی می کند در تولید بطری و لیوان یکبار مصرف است. برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید.

قیمت مستربچ یخچالی

از آنجایی که مستربچ های یخچالی جزو مواد اولیه به حساب می آیند، توسط بسیاری از صنایع در سطح گسترده خریداری می شوند. خریداران قبل از خرید به دنبال قیمت آن هستند. در واقع برای اطلاع از قیمت مستربچ های یخچالی حتماً با نمایندگی های معتبر تماس بگیرید تا بتوانید از قیمت روز این گونه از محصولات مطلع شوید. مستربچ های یخچالی نسبت به دیگر مستربچ ها به خصوص مستربچ های رنگی قیمت بالاتری دارند زیرا کاربرد آنها بیشتر است. قیمت مستربچ ها نسبت به یکدیگر متفاوت است. زیراعوامل بسیار زیادی بر روی قیمت این گونه از محصولات تأثیرگذار است. مثلاً میزان کدر بودن و یا میزان مات بودن مستربچ تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن دارد. عامل دیگری که بر روی قیمت مستربچ های یخچال تاثیر گذار است، شامل میزان تکرار پذیری رنگ و قدرت پخش شدن رنگ است. زیرا به هر میزان که قدرت پخش رنگ مستربچ ها بیشتر باشد، کیفیت آن افزایش پیدا می کند. در واقع میزان فشار رنگدانه ها تاثیر بسیار زیادی بر روی قدرت پخش مستربچ ها دارد. برای اطلاع از قیمت مستربچ ظروف لبنیات کلیک کنید.

کاربرد مستربچ سفید

این گونه از محصولات در تولید قطعات تزریق پلی پروپیلن کاربرد بسیار زیادی دارند. البته از مستربچ یخچالی در تولید لوازم خانگی استفاده می شود. این محصولات در صنایع دیگر هم کاربرد بسیار زیادی دارند. اما مهم ترین و بیشترین کاربرد آن در تولید لوازم خانگی است. نکته دیگری که قابل بیان است این است که از ورق های پروپیلن برای شکل دهی حرارتی استفاده می کنند. زیرا پایدار کننده حرارتی به شمار می رود. از این محصولات در تولید ظروف لبنی و ظروف بسته بندی و ظروف بادی استفاده می کند. در واقع از آن جایی که مستربچ ها باعث می شود تا خواص ارگانیک مواد غذایی از بین نرود، کاربرد بسیار زیادی در ظروف بسته بندی مواد غذایی دارد. البته فقط کاربرد مستربچ یخچالی به تولید ظروف پلاستیکی ختم نمی شود، بلکه در تولید محصولات دیگر هم از مستربچ های یخچالی استفاده می کنند. 

مستربچ سفید کاربردهای گسترده‌ای دارد. در زیر به برخی از کاربردهای اصلی آن اشاره شده است:

1. **رنگ‌دهی:** یکی از کاربردهای اصلی مستربچ سفید، ایجاد رنگ سفید در محصولات پلیمری است. این مواد به عنوان پیگمنت در اکثر پلیمرها (مانند پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن) استفاده می‌شوند تا رنگ مطلوب و سفید در محصول نهایی به وجود آید.

2. **ضدافتاب:** مستربچ سفید معمولاً حاوی تیتان دی‌اکساید است که به عنوان یک فیلتر ضدافتاب عمل می‌کند. این ویژگی موجب می‌شود که محصولات پلیمری در برابر اثرات مخرب اشعه‌های UV محافظت شده و از تغییر رنگ و آسیب به مولکول‌های پلیمری جلوگیری شود.

3. **بالا بردن چسبندگی:** مستربچ سفید می‌تواند بهبود چسبندگی پلیمرها را فراهم کند. این خاصیت مهم است در مواردی که لازم است پلیمر به سطوح دیگر (مانند فلز یا شیشه) چسبیده و متصل شود.

4. **ضد استاتیک:** برخی از انواع مستربچ سفید، ممکن است دارای خاصیت ضد استاتیک باشند که کمک به جلوگیری از جذب گرد و غبار و همچنین الکتریسیته ساکن در محصولات پلیمری می‌کند.

5. **بهبود ویژگی‌های مکانیکی:** برخی از انواع مستربچ سفید می‌توانند بهبود ویژگی‌های مکانیکی پلیمرها را نیز افزایش دهند، از جمله مقاومت به خستگی و استحکام کشش.

از این رو، مستربچ سفید به عنوان یک افزودنی مهم در صنعت پلیمرها باعث بهبود ویژگی‌های مختلف محصولات می‌شود و کاربردهای وسیعی در تولید انواع محصولات پلیمری از جمله بسته‌بندی، لوازم خانگی، خودروها، و صنایع ساختمانی دارد.

مستربچ سفید در صنایع مختلفی کاربرد دارد، از جمله:

  • بسته بندی: برای تولید فیلم های پلیمری، ظروف پلاستیکی، کارتن ها و غیره استفاده می شود.
  • ساختمان: برای تولید لوله ها، ورق های پلاستیکی، عایق ها و غیره استفاده می شود.
  • وسایل نقلیه: برای تولید قطعات خودرو، لوازم جانبی و غیره استفاده می شود.
  • الکترونیک: برای تولید قطعات الکترونیکی، لوازم خانگی و غیره استفاده می شود.

مزایای مستربچ سفید یخچالی

همان گونه که می دانید تیتانیوم دی اکسید باعث شدن مستربچ ها می شود. در واقع به عنوان عامل اصلی عمل می کند. به همین علت برای بالا بردن قدرت رنگ آمیزی یک محصول نهایی دی اکسید تیتانیوم به پایه پلیمری وی اضافه می کنند. این موضوع هم باعث می شود تا قدرت رنگ آمیزی یک محصول افزایش می کند. علاوه بر این باید بیان کنیم که پراکندگی بالا مستربچ را از مزایای دیگر آن به حساب می آید. از دیگر مزایای آن می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که زمانی که از مستربچ های یخچالی در یک محصول استفاده می کنند، باعث می شود این محصول در برابر اشعه ماورا بنفش مقاومت بالایی داشته باشد. علاوه بر این باعث می شود تا این گونه از محصولات در برابر حرارت هم بسیار مقاوم و پایدار باشند. از دیگر مزایای مستربچ این است که مانع از جمع شدن زیادی بو بر اثر دمای بالا می شوند. زمانی که از مستربچ یخچال در یک محصول استفاده می کنید، نسبت استفاده از آن باعث ایجاد تیرگی و روشنی در محصولات می شود. 

مستربچ سفید

خرید مستربچ سفید یخچالی

امروزه استفاده از مستربچ سفید یخچالی در تولید محصولات گوناگون افزایش یافته است. همین علت صنایع گوناگون اقدام به خرید مستربچ های  یخچالی می کنند. این گونه از محصولات بر اساس ماندگاری که دارند قیمت متفاوتی خواهند داشت. در خرید مستربچ مهمترین نکته که مدنظر قرار گرفته می شود قیمت آن می باشد. به همین علت خریداران قبل از خرید مستربچ از قیمت آن استعلام می گیرند. در واقع برای خرید مستربچ باید به یک سری از نکات توجه لازم داشته باشید. مثلاً حتماً باید به نوع کار خود و محصولاتی که قرار است تولید کنید، توجه کنید تا بتوانید مواد اولیه متناسب با محصولات خود را خریداری کنید. زیرا همان گونه که قبلاً بیان کردیم مستربچ ها انواع متفاوتی دارند و بر اساس ویژگی های خاصی که دارند در تولید محصولات گوناگون استفاده می شوند. به همین علت می توان گفت که هر کدام کاربرد خاصی دارند. علاوه بر این باید بیان کنیم که برای خرید مستربچ حتما باید به طول عمر آن توجه کنید. زیرا طول عمر مستربچ ها یکی از مهمترین عاملی است که تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد.   

بررسی کامل مستربچ یخچالی

 یکی از انواع پرکاربرد مستربچ های یخچالی نام دارد. این گونه از محصولات برای آن دسته از تولید کنندگانی که محصولات پلاستیک و پلیمر تولید می کنند و کاربرد بسیار زیادی دارند. زیرا جزء اول برای تولید محصولات پلیمری و پلاستیکی به حساب می آیند. در تولید این محصولات از موادی استفاده می کنند که باعث پایداری و پخش رنگ بیشتر در آنها شود. در واقع هنگامی که در تولید مستربچ یخچالی از محصولات با کیفیت استفاده شود کیفیت محصول نهایی هم بسیار بالا است. علاوه بر این باید بیان کنیم که از مواد افزودنی به این دلیل در مستربچ استفاده می شود تا هم بتواند باعث رنگ بخشی به آنها شود و قیمت آنها را کاهش دهد. در حقیقت رنگدانه سفید و آبی که در این گونه از محصولات استفاده می شود باعث می شود تا رنگ دهی و پوشش و بالا رود و محصول نهایی که ایجاد می شود از لحاظ پوشش و رنگی کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. زمانی که در تولید آنها از درصد بالایی تیتانیوم دی اکسید استفاده شود و یا از با کیفیت ترین و مرغوب ترین نوع پیگمنت ها و افزودنی ها در تولید آن استفاده شود میزان رنگ دهی آن افزایش پیدا می کند.

نرخ مستربچ سفید یخچالی

نرخ مستربچ سفید یخچالی بر اساس پارامترهای خاص سنجیده می شود.این گونه از محصولات بر اساس پایداری و ماندگاری که دارند دارای ارزش های مختلفی هستند. در واقع یکی دیگر از مهمترین عاملی که بر روی نرخ قیمت مستربچ های سفید یخچالی تاثیرگذار است میزان سفارش خریدار آن است. زیرا هرچه سفارش خریدار افزایش پیدا کند قیمت آن هم کاهش پیدا می کند . در واقع پایه های مختلف مستربچ های سفید یخچالی تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن ها دارد. عوامل دیگر مانند میزان کدر بودن و یا میزان مات بودن یک محصول مهمترین شاخص های کلیدی برای تعیین کیفیت و تعیین نرخ قیمت آن است در واقع به هر میزان که کیفیت مثل بهش بالاتر رود قدرت پخش کنندگی اش بیشتر می شود. به همین علت قیمت آنها افزایش پیدا می کند. رنگدانه ها یکی از نشانه های سنجش کیفیت در مستربچ ها به شمار می آید. به همین علت هنگامی که میزان رنگدانه ها در آن افزایش پیدا کند، کیفیت و رنگ دهی مستربچ هم بیشتر می شود. همانطور که می دانید اگر میزان پخش شدگی مستربچ بالا رود قیمت آن هم به طبع افزایش پیدا می کند. 

نکات مثبت مستربچ یخچالی

زمانی که درصد دی اکسید تیتانیوم را در مستربچ ها تغییر دهند کیفیت و پوشش محصولی تغییر می کند. علاوه بر این زمانی که کیفیت پوشش محصول تغییر کند قیمت آن هم نیز تغییر می کند. در واقع درصد دی اکسید تیتانیوم تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت مستربچ ها می گذارد. به همین علت زمانی که دی اکسید تیتانیوم افزایش یابد رنگ محصول به رنگ سفید نزدیک می شود. همانطور که می دانید دی اکسید تیتانیوم به مانند کنسانتره برای ایجاد ترکیب رنگی به پایه پلیمری اضافه می شود. به همین علت می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی پوشش و کیفیت رنگ دهی یک محصول داشته باشد. البته باید توجه داشته باشید که در فرایند ترکیب شدن این دو ماده به هیچ عنوان آلودگی و گرد و غبار ایجاد نخواهد شد. حتماً باید از مستربچ های سفید یخچالی در دمای ۱۰ تا ۳۰ درجه سیلسیوس نگهداری کرد و محلی که برای ذخیره سازی مستربچ سفید یخچالی انتخاب می کنید باید بدون رطوبت باشد. در واقع عمر مفید مستربچ های سفید یخچالی حداقل یک سال می باشد. یعنی شما یک سال می توانید از این محصولات نگهداری کنید.

مستربچ سفید یخچالی یکی از انواع مستربچ سفید به حساب می آید. این گونه از محصولات نسبت به دیگر مستربچ ها کاربرد بسیار زیادی دارند. به همین علت قیمت آن بالاتر می باشد . علاوه بر این باید بیان کنیم که مستربچ یخچالی جزو مهمترین و پرکاربردترین مواد اولیه هستند که در صنایع پلاستیکی و پلیمری استفاده می شوند. در تولید این گونه از محصولات از درصد بالایی از تیتانیوم دی اکسید و افزودنی ها و پیگمنت ها استفاده می شود . این گونه از محصولات متناسب با فرمولاسیون و استاندارد خاص تولید می شوند. به همین علت درجه کیفی بالایی را خواهند داشت. همچنین باید بیان کنیم که قیمت مستربچ های سفید یخچالی بر اساس عوامل متفاوتی متغیر است. عواملی مانند میزان کدر بودن و یا میزان بودن آن و تکرار پذیری رنگ و قدرت پخش رنگ بر روی قیمت آن تاثیر بسیار زیادی دارد.