مستربچ ضد شعله

یکی از معایبی که پلیمر ها و پلاستیک ها دارند مقاومت کم آن ها در برابر شعله و آتش است و چون ماهیت کربنی دارند به زودی شعله ور می شوند و آتش می گیرند. امروزه از آنجایی که از پلاستیک ها نقش بسیار زیادی دارند و پر مصرف ترین محصولات هستند، مطالعاتی راجع به برطرف کردن پلاستیک ها انجام شده تا پلاستیک ها مقاومت لازم را در برابر حریق و شعله داشته باشند. استفاده از افزودنی های ضد شعله مانند مستربچ ضد شعله می تواند باعث کند سوزی و خاموش شدن پلیمرها شود. به این موضوع توجه کنید که از افزودنی ضد شعله متناسب با پایه پلیمر استفاده می شود. به طور مثال در پلی پروپیلن یا پلی اتیلن های ضد شعله از افزودنی های کاملا متفاوتی نسبت به دیگر پایه های پلیمری استفاده می شود. از این رو از افزودنی هایی که دارای ترکیبات هالوژن نیستند بیشتر استفاده می شود و استقبال بیشتری شده است. مستربچ های ضد شعله در پایه های پلی اتیلن و پلی آمید و پلی پروپیلن موجود هستند. 

قیمت مستربچ ضد شعله

عواملی که بر روی قیمت مستربچ ضد شعله تاثیرگذار است می توان به نوع مستربچ، درصد فیلر، درصد پایه پلیمری، مشخصات ظاهری، درصد ایجنت افزودنی، کیفیت، کاربرد محصول نهایی و غیره اشاره کرد. قبل از خرید مستربچ حتماً از قیمت روز آن استعلام بگیرید، زیرا مستربچ ها در انواع مختلفی هستند و قیمت های متفاوتی دارند. این محصولات مشخصات و کاربرد مختلفی دارند به همین دلیل در گرید های متنوعی وارد بازار عرضه شده اند که هر کدام قیمت های مختلفی دارند. قیمت مستربچ های ضد حریق بر اساس مشخصات کاربرد آن ها تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

قبل از خرید این محصولات حتماً به هالوژن دار و غیر هالوژن بودن آن ها توجه کنید. توجه کنید که مستربچ های ضد شعله در انواع هالوژن دار و غیر هالوژن دار تولید شدند که تاخیر اندازه شعله بدون هالوژن کاربرد بیشتری در صنایع دارد و قیمت های مختلفی بر روی آن ها لحاظ شده است. تست میزان اشتغال پذیری، برند و غیر از عواملی هستند که در قیمت این محصول تاثیرگذار هستند و تمام مصرف کنندگان و خریداران قبل از خرید این محصول باید به آن توجه کنند. برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید. 

مستربچ افزودنی ضد حریق

مستربچ ضد شعله در لوله های فاضلاب برای پایدار شدن در مقابل اشتعال کاربرد دارد. مستربچ های ضد شعله در پایه های pp, on, ABS, pc موجود هستند که به سه نوع مختلف تقسیم بندی می شوند. تاخیر انداز شعله هالوژنه یک نمونه از مستربچ های افزودنی ضد حریق است حاوی کلر و برم می باشند. این نوع تاخیر اندازه شعله عامل اشتعال را کاهش می دهد. تاخیر انداز بدون هالوژنه نمونه های دیگر مستربچ های ضد شعله است . تغییر اندازه کم هالوژن از نمونه های دیگر است که در قطعات خودرو، لوازم خانگی، صنایع الکتریکی استفاده می شود و به دلیل عملکرد منحصر به فردی که دارد از پیشروی شعله و آتش در محصولات جلوگیری می کند. زمانی که از مستربچ افزودنی ضد حریق استفاده می کنید مزایای زیادی به دست می آورید و می توان به اختلاط و تلفیق مناسب، دود خیلی کم، دوام مکانیکی و حرارتی بسیار بالا، چکه نکردن اشاره کرد. همانطور که بیان شد از این مستربچ ها در صنایع الکتریکی و ساخت قطعات و غیره استفاده می شود. 

مستربچ ضد شعله

ویژگی های مستربچ ضد شعله 

مستربچ ضد شعله با مکانیسم های متنوع متناسب با ساختار شیمیایی می توانند منجر به خود خاموش شوندگی و کند سوزی پلیمرها شوند و تولید کنندگان با استفاده از مستربچ های ضد حریق می توانند خواص ضد شعله بودن محصولات خود را افزایش دهند. مستربچ افزودنی ضد شعله به هیچ عنوان بر روی محصول نهایی تاثیر منفی ندارد و برای محصولاتی مناسب است که نیاز به مقاومت لازم در برابر یو وی و اشتعال دارند. مستربچ با به روزترین تکنولوژی تولید می شوند و بر اساس فرمولاسیون هالوژنه و هالوژن فری تولید می شوند. برای ارزیابی ضد شعله بودن آزمون ها و استاندارد های زیادی انجام شده است که هر کدام ویژگی های خاصی را ارزیابی می کنند. استاندارد Needdle test آزمایش سوزنی را انجام می دهد. استاندارد UL94 نتایج مختلفی v0- v1- v2 را در پی دارد و در بخش های مختلفی تقسیم بندی شده است. استاندارد Glow wire میزان پایداری حرارتی سیم های پلاستیکی یا پلیمری را در برابر سیم حامل جریان دمای بالا را تست می کند. مستربچ های تاخیر انداز شعله در شرایط کاملاً کنترل شده بر پایه ترکیبات ضد شعله تولید می شوند. مستربچ های ضد شعله بر پایه های پلی پروپیلن، پلی اتیلن، پلی آمید تولید می شوند. 

مکانیزم عملکرد عامل تاخیر انداز شعله

از آنجایی که مواد پلیمری وقتی در معرض آتش قرار بگیرند و می سوزند از تغییر اندازه شعله یا مستربچ ضد شعله استفاده می شود. شاخه دار شدن زنجیره ها یکی از مهمترین مسئله ها در قابلیت اشتعال پذیری است، زیرا رادیکال های فعال به سرعت افزایش می یابند و به همین دلیل شدت سوختن افزایش می یابد و در این شرایط با استفاده از عملیات Flame cooling مانع از شدت گرفتن سرعت می شوند. حداقل نمایی اکسیژن یکی از روش های اندازه گیری میزان اشتعال است که درصدی از اکسیژن در جو می باشد که باعث می شود سوختن در شرایط استاندارد انجام بگیرد. در واقع هرچه میزان حداقل نمایی اکسیژن یا LOI افزایش یابد بر سطح مقاومت پلیمر در برابر اشعه افزوده می شود و پلیمر خود خاموش کننده تر می شود. آمیز های فسفر دار مانند فسفر قرمز، فسفریک اسید تستر آمونیوم پلی فسفات، آمیزه های هالوژنه مانند دی برومو فنیل اکساید، تترا برومو بیس فنل A، پلیمر کلردار شده، آمیزه فلزی مانند آلومینیوم هیدروکسید، زینک بورات، منیزیم هیدروکسید افزودنی های فرونشاندن دود و تاخیر انداز شعله می باشند.

پرکاربرد ترین مستربچ ضد شعله

یکی از پرکاربرد ترین مستربچ ضد شعله آمیزه های هالوژن هستند که قادر هستند خاصیت های تاخیر اندازی شعله مناسبی نشان دهند. از فرمولاسیون هایی که در آن ها آمیزه هالوژنه وجود دارد در هنگام سوختن دود ناخواسته تولید می کنند . آمیزه هیدرات معدنی دیگر تغییر اندازه شعله غیر آلی معدنی هستند که از خود بخاری آب خارج می کنند و در حین سوختن گاز های تولید شده را حل می کنند. زینک بورات دوست دار محیط زیست می باشد که به عنوان فرونشاننده دود و تاخیر انداز شعله کاربرد دارد. این ماده برای تاخیر انداز شعله در بیشتر مواد پلیمری کاربرد دارد و می تواند به عنوان یک افزودنی برای پلی یورتان هم استفاده شود. هیدروکسید های متالیک با آلومینیوم تری هیدرات، منیزیم هیدروکسید هم از پرکاربردترین مستربچ های ضد شعله هستند که شهرت زیادی دارند. دسته بعدی پر کاربرد ترین مستربچ های تاخیر انداز شعله می توانند پلی پروپیلن و پلی اتیلن باشند. این مواد در هنگام سوختن گازهای بسیار کمی تولید می کند و مقاومت گرمایی بسیار پایین و بازدهی کمی دارد، البته می توان با فرمول کردن مشکلات آن را حل کرد. 

تفاوت مستربچ ضد شعله

مستربچ ضد شعله انواع مختلفی دارد. مستربچ های هالوژنه و مستربچ غیر هالوژنه نمونه های مستربچ های ضد شعله هستند که تفاوت های زیادی با هم دارند و میزان مصرف آن ها متفاوت است. مستربچ هالوژن فری یا غیر هالوژنه کاملاً با محیط زیست سازگار است اما برخلاف مستربچ هالوژن فری مستربچ هالوژن به دلیل اینکه در هنگام سوختن گاز ها و دود های تولید می کند می تواند برای محیط زیست مضر باشد. مستربچ هالوژن فری نسبت به مستربچ هالوژن بررسی استاندارد ۷۰ باید مقدار کمتری مصرف کند اما مستربچ هالوژنه برای پاس کردن تست های ۷۰ باید مقدار بیشتری اضافه شود. از تفاوت های مستربچ هالوژن و مستربچ هالوژن می توان گفت که مستربچ هالوژن فری یا غیر هالوژنه هیچ اثری بر روی مقاومت فیزیکی و مکانیکی قطعات نمی گذارد، اما  مستربچ هالوژنه به دلیل اینکه باید مقدار بیشتری با ترکیب اضافه شود خواص فیزیکی و مکانیکی را ضعیف می کند. مستربچ ضد شعله

خرید مستربچ تاخیرانداز شعله

مستربچ ضد شعله با درجه کیفی بالا عرضه شده است و مصرف کننده می تواند قبل از خرید مستربچ های تاخیر انداز شعله نمونه از محصول را دریافت کنند و بعد از بررسی کامل اقدام به خرید مستربچ های تاخیر اندازه شعله نمایند. مستربچ های ضد شعله با قیمت رقابتی در بازار عرضه شده اند. تولید کنندگان که در حوزه تولیدات قطعات خودرو و قطعات الکتریکی غیره فعالیت می کنند باید از مستربچ تاخیر اندازه شعله استفاده کنند. تولید کنندگان با استفاده از مستربچ تاخیر انداز شعله می توانند خاصیت کند سوزی و خود خاموش شوندگی محصولات نهایی را افزایش دهند. اگر قصد خرید مستربچ تاخیر انداز شعله را دارید باید بگوییم که این محصول در قیمت های مختلفی وارد بازار شده است که شما می توانید با کیفیت ترین مستربچ تاخیر انداز شعله را خریداری کنید. شرایط خرید مستربچ تاخیر انداز شعله متفاوت است شما می توانید قبل از خرید این محصول شرایط خرید آن را بررسی کنید. امروز از این محصولات برای تولید محصولات مختلف استفاده می شود و استفاده از آن در بسیاری از صنایع اهمیت دارد. 

فروش مستربچ ضد شعله

مستربچ ضد شعله در حجم های مختلفی به فروش می رسد. خریداران می توانند مشخصات فنی این محصول را قبل از خرید و دریافت نمایند و می توانند نحوه مصرف مستربچ های ضد شعله را دریافت کنند. مستربچ تاخیر انداز شده انواع مختلفی دارد و شما می توانید برای جلوگیری از آتش سوزی و تأخیر انداختن شعله ها در محصولات نهایی از این محصول در خط تولید استفاده کنید. از آنجایی که مواد پلیمری در هنگام سوختن دود بسیار غلیظی ایجاد می کنند و آن دود بسیار سمی است برای مانع شدن از گسترش آتش و پخش شدن آن از مستربچ های تاخیر انداز شعله استفاده می شود، به همین دلیل اکثر تولید کنندگان در پی خرید مستربچ های ضد شعله در حجم های مختلفی هستند. شما می توانید این محصولات را با قیمت مختلف و انواع متفاوت خریداری کنید. نهاد های نظارت برای تولید محصولاتی که مواد آن ها از مستربچ تاخیر انداز شعله استفاده می شود توجه دارند. مصرف کنندگان می تواند با مناسب ترین قیمت مستربچ ضد حریق را بدون واسطه و مستقیم خریداری کنند. خریداران می توانند قبل از خرید اطلاعات کاملی از مستربچ های تاخیر اندازه شعله به دست آورند تا مشتریان در هنگام خرید انتخاب مناسبی داشته باشند. دقت کنید که مقدار این محصول کاملاً بستگی به سفارش مشتری دارد. 

مستربچ ضد شعله در صنایع ساختمان، صنایع نساجی، و ساخت محصولات مختلف استفاده می شوند و همانطور که از نامش مشخص است خاصیت به تاخیر انداختن شعله را برعهده دارد. صنایع مذکور ارتباط مستقیمی با زندگی انسان ها دارند به همین دلیل ممکن است در اثر عواملی آتش سوزی اتفاق افتد استفاده از مستربچ های ضد حریق در این گونه صنایع اهمیت بسیار زیادی دارد. دقت کنید که بر اساس استانداردی که صنایع مختلف دارند میزان بازدارندگی شعله متفاوت است. مستربچ ضد حریق flame retardant به عبارت دیگر مستربچ افزودنی ضد حریق، مستربچ افزودنی ضد شعله، مستربچ افزودنی ضد آتش نام های مختلف آن هستند و با نام های مذکور شناخته می شود. عملکرد مستربچ افزودنی ضد شعله با استانداردهای مختلف متفاوت است.