پلی وینیل کلراید (PVC)

پلی وینیل کلرید (PVC یا وینیل) یک پلیمر گرمانرم مقرون به صرفه و همه کاره( چند منظوره) است که به طور گسترده در صنعت ساختمان و ساخت و ساز به منظور تولید پروفیل های در و پنجره ، لوله ها (آشامیدنی و فاضلاب) ، عایق سیم و کابل و همچنین در دستگاه های پزشکی و غیره مورد استفاده قرار گیرد. سومین پلیمر گرمانرم از نظر حجم مورد نیاز در صنعت بعد از پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

خواص کلیدی پلیمر PVC

۱. خصوصیات الکتریکی: PVC به دلیل مقاومت دی الکتریک خوب ، ماده عایق خوبی است.

۲- دوام: PVC در برابر هوازدگی ، پوسیدگی شیمیایی ، خوردگی ، شوک و سایش مقاوم است. از این رو انتخاب بسیاری برای محصولات با طول عمربالا و بیرون بر در نظر گرفته شده است.

۳- تأخیر در شعله: به دلیل داشتن کلر زیاد ، محصولات PVC دارای ویژگی خود خاموش شوندگی هستند. شاخص اکسیداسیون آن بزرگتر یا مساوی ۴۵ است. معمولاً تری اکسید آنتیموان بطور گسترده ای در ترکیب با پلاستیسایزرهای فسفات استر مورد استفاده قرار میگیرد تا عملکرد آنها را در برابر آتش و خواص مکانیکی را بالا ببرد.

۴- نسبت هزینه / عملکرد: PVC خواص فیزیکی و مکانیکی خوبی دارد و از این رو مزیت های بسیار خوبی برای نسبت هزینه به عملکرد فراهم میکند. این پلیمر طول عمر طولانی دارد و به نگهداری کمی نیاز دارد.

۵- خصوصیات مکانیکی: PVC  مقاوم در برابر سایش ، سبک و سفت وسخت است. برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید.

۶. مقاومت شیمیایی: PVC در برابر کلیه مواد شیمیایی معدنی مقاوم است. مقاومت بسیار خوبی در برابر اسیدهای رقیق شده ، قلیاهای رقیق شده و هیدروکربنهای آلیفاتیک دارد. با کتونها واکنش میدهد بعضی از گریدهای آن مورد حمله هیدروکربنهای کلردار و آروماتیک ، استرها ، برخی از اترها و آمین های آروماتیک و ترکیبات نیتروژن دار قرار می گیرند.