پلی متیل متاکریلات(PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) ، که به عنوان آکریلیک یا شیشه های آکریلیک نیز شناخته می شود ، یک ماده ترموپلاست (گرمانرم) شفاف و سخت است که به طور گسترده به عنوان شیشه های ضد آب نشکن مورد استفاده قرار میگیرد. PMMA نسبت به سایر پلیمرهای شفاف (پلی کربنات ، پلی استایرن و غیره) مزایای کاربردی زیادی دارد ، تعداد کمی از آنها شامل موارد زیر است:

– مقاومت بالا در برابر نور UV و هوازدگی

– عبور نور عالی

– گزینه های رنگ آمیزی نامحدود

برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید.

PMMA در صورت عدم نیاز به چقرمگی بالا و مقاومت در برابر ضربه ، جایگزین اقتصادی مناسبی برای پلی کربنات (PC) است.  پلی متیل متاکریلات در اشکال مختلفی از جمله صفحه ، میله و لوله برای تابلوها ، الیاف نوری برای انتقال نور ، سازه های معماری ، چراغ های مخصوص اتومبیل ها ، وان ها و وسایل بهداشتی استفاده می شود که اینها تنها تعدادی اندک از  محصولات این ترکیب است. تعداد بیشتری از پلی متیل متاکریلاتهای دیگر بصورت تجاری در دسترس هستند. با این حال ، کل حجم تولید در برابر محتوی PMMA نسبتاً کم است. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

این پلیمرها در محصولات متنوعی از جمله الاستومرها ، روکش ها و چسب های مقاوم در برابر برخورد(شکستن) استفاده می شود. به عنوان مثال ، پلی (سیکلوهگزیل متاکریلات) کاربردهایی را در چسب ها ،  روکش ها پیداکرده است. دمای انتقال شیشه آن شبیه به پلی (متیل متاکریلات) است. پلیمر مهم متاکریلاتی  دیگر پلی (۲-هیدروکسی اتیل متاکریلات) (HEMA) است. از این ترکیب در لنزهای تماسی ، سیستم های انتقال دارو ، چسب های دندانی و چندین کاربرد پزشکی دیگر استفاده می شود. بسیاری از مونومرهای متاکریلیک دیگر بصورت تجاری در دسترس هستند و به عنوان بلوک های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند تا طیف گسترده ای از محصولات مبتنی بر پلیمر مانند چسب در رنگ ها ، روکش ها ، تونرها ، جوهرها و پلیمرهای محلول در آب را بسازند.