پلی اتیلن ترفتالات (PET)

پلی استر پلی اتیلن ترفتالات (PETP) رایج ترین پلی استر ترموپلاستیک است و اغلب “پلی استر” نامیده می شود. پلی استر پلی اتیلن ترفتالات (PETP) یک ماده سخت ، سفت ، قوی ، با ابعاد پایدار است که آب بسیار کمی را جذب می کند. این ترکیب از خاصیت مانع گاز(مقاومت در برابر نشت گاز) و مقاومت شیمیایی خوبی برخوردار است به جز قلیاها (که آن را هیدرولیز می شود). درجه کریستالیتی آن از آمورف تا کریستالی کامل متغییر است. پلی استر پلی اتیلن ترفتالات (PETP) می تواند بسیار شفاف و بی رنگ باشد اما بخش های ضخیم تر معمولاً مات و خارج غیر سفید هستند. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

پلی اتیلن ترفتالات در چندین کاربرد بسته بندی که در ذیل ذکر شده مورد استفاده قرار می گیرد:

– از آنجا که پلی اتیلن ترفتالات یک مانع عالی در برابر آب و رطوبت است ، مواد و بطری های پلاستیکی ساخته شده از PET به طور گسترده برای آب معدنی و نوشابه های گازدار استفاده می شود

– استحکام مکانیکی بالا ، باعث می شود فیلم های پلی اتیلن ترفتالات برای استفاده در کاربرهای نوار(روبان)  ایده آل باشند. برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید.

– برای ساختن سینی های بسته بندی می توان از ورق PET بدون جهت استفاده کرد.

– عدم فعالیت شیمیایی(واکنش پذیری) آن ، همراه با سایر خصوصیات فیزیکی ، آن را به ویژه برای کاربردهای بسته بندی مواد غذایی مناسب کرده است.

– سایر کاربردهای بسته بندی شامل جعبه آرایشی مقاوم ، ظروف قابل استفاده در مایکروویو ، فیلم های شفاف و غیره است.