مستربچ پوششی چیست؟

همان طور که از اسم این محصول یعنی مستربچ پوششی مشخص می باشد، این محصول با افزوده شدن مواد پلیمری یک لایه پوشاننده بر روی آن ها قرار خواهد گرفت و به طور کلی اگر بخواهیم در مورد این محصول بگوییم باید اعلام کنیم ک این محصولات پلاستیکی از حالت شیشه ای خودشان خارج خواهند شد و به همین دلیل نور از این نوع محصولات عبور نخواهد کرد پلیمرها به تنهایی پاسخگوی صنعت تولید پلاستیک نیستند و به همین خاطر مستربچ  از این نظر خائز اهمیت است که می تواند این نیاز را برطرف نماید.

مستربچ پوششی

کاربرد مستربچ پوششی

این محصول به این دلیل که کاربردهای زیادی دارداز اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد. یکی از این کاربرد ها این است که نور از آن نفوذ نمی کند و برای محصولاتی که نیاز است که نور به آن ها مستقیم نتابد بسیار مفید می باشد.در برخی مواقع اگر نور به مواد غذایی برخورد کند باعث می شود که مواد غذایی فاسد شود از این رو استفاده از این نوع محصولات بسیار مفید می باشد. با بالا رفتن درصد پوشش دهی، این محصول عملکرد بهتری خواهد داشت.

این نوع مستربچ ها به این دلیل که خواص ویژه ای دارند از اهمیت بالایی برخوردار هستند اهمیت این مستربچ های پوششی به این دلیل که وسیله ها و یا مواد غذایی ما یک محفظه مقاوم دارند تا از ورود نور آفتاب به داخل آن ها جلوگیری کند مورد استفاده قرار می گیرد و در بسته بندی مواد غذایی بسیار پرکاربرد می باشد. در بعضی مواقع، مواد غذایی که در بازار ها وجود دارد به دلیل این که نباید اشعات مضر نور خورشید و هم چنین رطوبت و دمای بالای ، ارزش غذایی آن را از بین می برد و دچار فساد می شود استفاده از مستربچ پوششی باعث می شود که مواد غذایی سالم بماند و این مواد غذایی فاسد نشوند و خراب نشوند. هم چنین در نظر داشته باشید که با بالا رفتن درصد پوشش دهی، مستربچ پوششی عملکرد مناسبتری خواهد داشت .

مستربچ پوششی در بیشتر صنایع از جمله صنعت لوله سازی ، خودرو سازی و همچنین در صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار میگیرد که به طور کامل در مورد بسته بندی در این نوع مستربچ ها توضیحات لازم را ارائه نموده ایم. 

معرفی مستربچ پوششی 

این نوع مستربچ ها همان طور که از اسمشان پیدا می باشد در صنعت پلاستیک به مستربچ ها گفته می شود که با افزوده شدن به مواد پلیمری یک لایه پوشاننده بر روی آن ها گفته می شود. یعنی این که ابه محصولات پلاستیکی که از حالت شیشه ای خارج شده و با لایه پوشاننده از عبور نور خورشید جلوگیری می کند گفته می شود. وجود این مستربچ پوششی در این صنعت بسیار مهم می باشد به این دلیل که پلیمرها به تنهایی پاسخگوی نیازهای موجود در صنعت تولیدات پلاستیکی نیستند. این مواد برای کارایی بیشتر و برخورداری از خواص مورد نظر تولید کنندگان نیازمند مواد آلی دیگری نیز هستند. جهت رسیدن به تولیدات پلاستیکی در فرایند ادغام، مواد آلی به راحتی خاصیت ترکیب با مواد پلیمری را ندارند به منظور تسهیل این کار در صنعت انواع مستربچ ها به خصوص مستربچ های پوششی در توزیع مناسب و تسهیل فرایند تولید شده اند.

مستربچ پوششی

این نوع مستربچ پوششی با استفاده از ترکیبات خودشان می‌تواند یک لایه محافظ را برای مقابله با نور خورشید به محصولات پلاستیکی بدهد که این خاصیت در انواع تولیدات پلیمری کاربردهای فراوانی دارد. 

استفاده از مستربچ های رنگی به جای پوششی

هدف از تولید این مستربچ های رنگی در واقع ، تغییر رنگ پلیمر ها می باشد. این نوع مستربچ ها امروزه می تواند به عنوان یک مستربچ از نوع پوششی نیز استفاده شود . به طور مثال اگر بخواهیم در این مورد توضیحی بدهیم می توانیم اعلام کنیم که مستربچ رنگی سفید، با درصد تیتان بالا، میزان رنگ دهی و پوشش دهی خیلی خوبی را به مواد و ظروف پلاستیکی می دهد. با افزایش درصد رنگ این نوع مستربچ های پوششی می توانید میزان پوشش دهی را نیز افزایش بدهید. این نوع مستربچ های پوششی رنگی علاوه بر این که پوشش دهی بالایی دارند در افزایش زیبایی ظاهری محصولات نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

میزان استفاده مستربچ های پوششی

میزان مصرف این مستربچ ها در محصولات که تولید می شوند براساس نیاز آن ها می تواند متغیر باشد. پارامتر مهم در کنار کیفیت مستربچ باعث می شود که این محصولات طرفدار های زیادی داشته باشد هم چنین این مستربچ ها اقتصادی نیز هستند. تولید کننده برای این که فروش خوبی برای این نوع محصولات داشته باشد باید از مواد اولیه و تجهیزات مناسب با نیاز محصولات استفاده کنند به همین دلیل محصولات مورد نیاز بازار، تولید و عرضه می شود .انواع مستربچ ها قیمتی به مراتب بالاتر از مواد اولیه دارند. در بسیاری موارد مصرف کننده ممکن است تمایلی به استفاده از مستربچ در محصول خود نداشته باشد. اما با کاربرد انواع با کیفیت مستربچ پوششی می تواند هزینه های تولید را کاهش و استهلاک تجهیزات و کیفیت نهایی محصول را تا حد زیادی افزایش بدهد به همین دلیل از این نوع محصولات استفاده های زیادی خواهد شد.

در این محتوا در مورد این که مستربچ پوششی چیست و چه کاربرده ها و ویژگی هایی دارا است پرداخته ایم . هم چنین با خواندن این مطلب شما متوجه خواهید شد که چگونه می توانید از یک محصول پوششی استفاده کنید و در کجا ها کاربرد دارد.