مستربچ سفید

یکی از پرکاربردترین مستربچ هایی که در صنایع پلاستیک استفاده می شود مستربچ های سفید است. این گونه از محصولات در تمام صنایع تولید پلاستیک در سراسر دنیا به وفور استفاده می شوند. در واقع مستربچ ها در پایه ها مختلف تولید شده اند و در تولید آنها از مواد افزودنی استفاده کرده اند. همانطور که می دانید مستربچ ها در رنگ های متفاوتی تولید شده اند. در واقع ما در صنایع مستربچ رنگی و مستربچ های سفید و مشکی داریم. اما در مورد مستربچ های سفید باید بیان کنیم که در تولید آن از ترکیب تیتانیوم دی اکسید استفاده کرده اند. به همین علت در شرایط خاصی کپسوله می شوند و در درجه بالا هم قرار می گیرند. در واقع دی اکسید کربنی که در مستربچ سفید استفاده می کنند، دارای خواصی مانند اندازه ذرات متوسط و رنگ زمینه خاص و بازتابش بالای نور هستند. در واقع این خواص می تواند این امکان را به مستربچ های سفید بدهند تا بتوانند گزینه مناسبی برای پوشش دهی سطوح و در بسته بندی باشند. 

مستربچ سفید کننده 

نوعی از محصول وجود دارد که به آن مستربچ سفید کننده می گویند. این گونه از محصولات در واقع مستربچ روشن کننده نوری هستند و نام های دیگری هم دارند که به آنها سفید کننده پلیمر و یا اپتیکال برایتنر می گویند. البته نام دیگری هم دارند که به آن عوامل سفید کننده فلورسنت می گویند. مستربچ های سفید کننده با استفاده از مکانیسم فلورسنتی کار می کنند. این گونه از محصولات می توانند نور را در طیف یو وی جذب کنند و آن را در ناحیه آبی طیف مرئی انتشار دهند. در واقع این موضوع باعث می شود تا ظاهری روشن تر و واضح تر داشته باشد. از سفید کننده برای پوشاندن زردی طبیعی پلاستیک ها و پوشش دهی بالا استفاده می کنند. علاوه بر این باید بیان کنیم که مستربچ های سفید کننده باعث بهبود رنگ اولیه و درخشان شدن و براق تر شدن رنگ می شوند و به سفید تر شدن محصولات پلیمری کمک می کنند. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

مستربچ سفید

 مستربچ سفید صدفی 

مستربچ سفید انواع متفاوتی دارد که یکی از آن ها مستربچ های سفید صدفی هستند. این گونه از محصولات در طیف رنگی سفید صدفی تولید شده اند. به همین علت به نام مستربچ سفید صدفی نام گذاری شده اند. در واقع در مورد مواد تولیدی مستربچ های سفید صدفی باید بیان کنیم که در تولید آنها از پایه های مختلف مواد پلیمری مانند پلی پروپیلن و پلی اتیلن استفاده می کنند. علاوه بر این افزودنی های مختلفی در این محصول اضافه می کنند که باعث می شود تا خواص فیزیکی و مکانیکی آن افزایش یابد. برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید.

این گونه از محصولات کاربرد بسیار زیادی دارند. به همین علت قیمتشان نسبت به مستربچ های رنگی کم بالاتر است. زیرا مستربچ های سفید در صنایع متفاوت مصرف بیشتری از مستربچ های رنگی دارند. از این محصولات برای ایجاد محصولات لوکس و تزئینی استفاده می شود. زیرا به همین علت خاصیت براق کنندگی و درخشندگی که دارند مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته اند. همانطور که می دانید استفاده از محصولات لوکس و تزئینی در جامعه امروز بسیار زیاد شده است.  

مستربچ لوازم خانگی چیست و چه کاربردی دارد؟

 قیمت مستربچ سفید 

همان طور که می دانید انواع مختلف مستربچ ها در صنایع گوناگون استفاده می شوند. مثلا این گونه از محصولات در صنایع بسته بندی و خودروسازی و در صنایع تولید اسباب بازی و صنایع تولید لوازم و ملزومات خانگی و یا در صنایع پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین علت هر کدام از آنها کاربرد و قیمت خاصی دارند. برای مشاهده قیمت مستربچ های سفید بهتر است با مراجعه به یک نمایندگی معتبر از آن استعلام قیمت بگیرید. زیرا قیمت این گونه از محصولات متفاوت است. مثلاً قیمت مستربچ های سفید با قیمت مستربچ های رنگی کاملاً مختلف است. علاوه بر این باید بیان کنیم که عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت این گونه از محصولات تاثیرگذار هستند. به همین جهت قیمت متغیری دارند. اما نمی توان قیمت ثابتی برای آنها در نظر بگیریم. زیرا ممکن است آن دسته از عوامل و پارامترهای که بر روی قیمت مستربچ سفید و یا مستربچ های رنگی تاثیرگذار هستند، باعث کاهش قیمت مستربچ و یا در بعضی از مواقع باعث افزایش قیمت آن شوند.  برای اطلاع از قیمت مستربچ ظروف لبنیات کلیک کنید.  

 مستربچ سفید آبی

نوع دیگری از مستربچ وجود دارد که به آن مستربچ های سفید یخچالی و یا مستربچ های سفید آبی می گویند. این گونه از محصولات جزو پرکاربردترین مستربچ هایی هستند که در تولید ظروف پلاستیکی استفاده می شوند. از این گونه از محصولات برای ظروف بسته بندی غذایی و ظروف لبنی استفاده زیادی می کنند. علاوه بر این باید بیان کنیم که در فرایند تولید مستربچ های سفید آبی کالر پلیمر از دی اکسید تیتانیوم و افزودنی ها استفاده می کنند. در واقع درصد بالای دی اکسید تیتانیوم در این محصولات باعث شده تا مستربچ سفید آبی پوشش و رنگ دهی بالایی داشته باشد. به همین جهت مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته است.

مستربچ سفید

این گونه از محصولات با توجه به فرمولاسیون خاص و منحصر به فرد تولید شده اند. به همین علت یک رنگ پاستلی بسیار زیبای دارند. در واقع رنگ آن باعث شده تا هم مورد توجه سازندگان قرار بگیرد و موجب زیبایی و طراوت و تازگی محصولات تولیدی شود. علاوه بر این باید بیان کنیم که این گونه از محصولات با توجه به سلیقه و نیاز مشتری در طیف های رنگی آبی متفاوتی تولید شده اند. 

قابلیت های مستربچ بسته بندی چیست؟

بررسی مستربچ سفید

مستربچ های سفید از دو لحاظ بررسی می شوند. در واقع باید بیان کنیم که مستربچ های سفید نسبت به دیگر مستربچ ها شناخته شده تر هستند. به همین علت کاربرد آنها در صنایع مختلف نسبت به مستربچ های رنگی بیشتر است. علاوه بر این باید بیان کنیم که از مستربچ های سفید برای رسیدن به یک رنگ سفید در تولید محصولات متفاوت و تعیین درجه کدورت و افزایش شفافیت یک محصول تولیدی استفاده می کنند. به همین علت از مستربچ های سفید در صنایع مختلف به خصوص صنایع بسته بندی به صورت گسترده استفاده می شود. در مورد غلظت مستربچ های سفید باید بیان کنیم که این گونه از محصولات غلظت بالایی از تیتانیوم دی اکسید دارند. در واقع بسیار با کیفیت هستند و از بهترین معادن جمع آوری شده اند. این گونه از محصولات نسبت به دیگر مستربچ ها مقاومت بالاتری دارند و در شرایط سخت تولید می شوند. همچنین باید بیان کنیم که مستربچ های سفید می توانند خواص مواد پلیمری را به دلخواه تغییر دهند. مستربچ صدفی سفید قابلیت جذب اشعه ماوراء بنفش را دارد. در واقع با جذب اثر ماورا بنفش باعث می شود تا سطوح اجسام براق تر نشان داده شود.

استفاده از مستربچ سفید

از مستربچ سفید به علت این که مزایای بسیار زیادی دارد در صنایع مختلف استفاده می شود. مثلاً این گونه از محصولات در بسته بندی محصولاتی مانند مواد آرایشی و مواد غذایی و مواد شوینده استفاده می شوند. این گونه از محصولات به صورت قابل توجهی در صنایع پلاستیکی کاربرد بسیار زیادی دارند. علاوه بر این باید بیان کنیم که استفاده از مستربچ های سفید در تولید بسته بندی مواد غذایی مزایای بسیار زیادی دارد. زیرا باعث می شود تا خواص ارگانیک موادغذایی حفظ شود و از فاسد شدن این محصولات در هر نوع شرایط محیطی متفاوت جلوگیری شود. علاوه بر این باید بیان کنیم که در صنایع بسته بندی از این محصولات به صورت گسترده در تولید کالاهایی مانند نایلکس ها و نایلون ها و فیلم های پلی اتیلنی و حتی در تولید کیسه های فروشگاهی و ظروف یکبار مصرف استفاده می شود. در واقع مستربچ های سفید به علت این که دارای قابلیت پوشش دهی یکنواخت هستند و در برابر اشعه ماورا بنفش مقاومت بسیار بالایی دارند و علاوه بر این در برابر انواع شرایط آب و هوایی پایدار هستند مورد توجه قرار گرفته اند. 

مصارف صنعتی مستربچ سفید

اما در مورد مصارف صنعتی مستربچ سفید باید بگوییم که این گونه از محصولات در طیف گسترده ای در صنایع مختلف استفاده می شوند. مثلاً در مصارف کشاورزی و یا تولید لوازم خانگی و در صنایع نساجی و در صنعت خودروسازی و یا صنایع تولید قطعات پلیمری صنعتی از مستربچ های سفید استفاده می کنند. در واقع استفاده از مستربچ های سفید در تولید لوازم خانگی شرایط خاص خود را دارند. زیرا این گونه از محصولات بر اساس شرایط خاصی که به کار می روند با ترکیبات بهینه تولید می شوند. 

مثلاً در صنایع کشاورزی از مستربچ های سفید برای تولید مالچ های غیر زیستی و سیلوها استفاده می شود. زیرا این گونه از محصولات در برابر اشعه ماورا بنفش مقاومت بسیار بالایی داشته و بسیار با کیفیت هستند و می توانند محصولات درجه یکی تحویل دهند. از این گونه از محصولات برای تولید قطعات پلیمری صنعتی و ساخت قطعات پلاستیکی تزریقی و قطعات اکستروژنی و در صنایع لوله سازی به صورت گسترده استفاده می شوند علاوه بر این برای تولید لوله های چند لایه هم استفاده می شوند. 

مستربچ سفید

اثر غلظت مواد افزودنی در مستربچ سفید

اثر غلظت مواد افزودنی در این گونه از محصولات بسیار زیاد است. زیرا غلظت تیتانیوم دی اکسید استفاده شده در آن بین ۲۰ تا ۸۰ درصد است و البته براساس کاربردی که مستربچ های سفید دارند کاربردی است. علاوه بر این باید بیان کنیم که برای این که بتوانند موادی با رنگ جذاب تر داشته باشند، مقدار تیتانیوم دی اکسید بیشتری در مستربچ اضافه می کنند. زیرا علاوه بر این که باعث افزایش زیبایی رنگ می شود، باعث بهبود پوشش دهی محصولات خواهد شد. علاوه بر این باید بیان کنیم که زمانی که مواد مصرفی مستربچ تغییر کند می توانند انواع مختلفی از ماده منحصربه فرد و پرکاربرد را به وجود آورند. علاوه بر این باید بیان کنیم که این روزها با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا متخصصان اقدام به تولید انواع مستربچ ها می کنند. در واقع مواد استفاده شده در مستربچ ها و غلظت آنها بر روی کیفیت و نوع کاربرد مستربچ تاثیر بسیار زیادی می گذارد. 

مستربچ یکی از پرکاربرد ترین محصولاتی است که به عنوان مواد اولیه در صنایع پلاستیکی استفاده می شود. البته فقط کاربرد مستربچ در صنایع پلاستیکی نیست . از این گونه از محصولات در صنایع متفاوتی استفاده می کنند. مثلا مستربچ در صنایع خودروسازی و صنایع تولید مواد پلاستیکی و لوازم خانگی و صنایع تولید اسباب بازی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین باید بیان کنیم که مستربچ ها انواع مختلفی دارند که یکی از آن مستربچ سفید نام دارد. در واقع این محصول جزو پرکاربردترین مواد اولیه است که در صنایع مختلف استفاده می شود و نسبت به مستربچ رنگی مصرف بیشتری دارد. علاوه بر این باید بیان کنیم که مستربچ سفید کننده همان مستربچ های روشن کننده نوری هستند که نام های دیگری هم دارند، مثلاً به آنها سفید کننده پلیمر هم می گویند. این گونه از محصولات با استفاده از مکانیزم فلورسنتی کار می کنند. اثر غلظت مواد افزودنی در مستربچ های سفید بسیار زیاد است. در واقع تیتانیوم دی اکسید ی که در آن استفاده می شود بین ۲۰ تا ۸۰ درصد است.