مستربچ خوراکی

بسته بندی انواع خوراکی و آشامیدنی ها از اهمیت بالایی برخوردار است. موادی که مورد مصرف انسان قرار می گیرد باید از نظر بهداشتی و سلامت مورد تأیید کارشناسان مربوطه قرار گیرد. افزودنی ها و مستربچ هایی که برای این مواد نیز به کار می روند باید مناسب و دارای ویژگی های لازم باشند. مستربچ خوراکی و افزودنی های مرتبط با مواد غذایی متعدد هستند و افزودن آنها به مواد اولیه موجب افزایش کیفیت بسته بندی و ظاهر زیبای آن می شود. در مطلب پیش رو قصد داریم درباره مستربچ افزودنی مرتبط با مواد خوراکی و بسته بندی آنها با شما صحبت کنیم.

مستربچ خوراکی

مستربچ خوراکی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مستربچ ها افزودنی هایی مفید و ضروری هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. مستربچ هایی که در ارتباط با مواد خوراکی و تغذیه هستند به جهت حفظ سلامت و بهداشت انسان باید ویژگی های مناسبی داشته باشند. صنعت بسته بندی مواد خوراکی یکی از صنایع مهم در این حوزه به شمار می رود. انواع فود گرید و ظروف بسته بندی در کشور تولید می شود و برخی از مستربچ های افزودنی در آنها مورد استفاده قرار می گیرد. مستربچ خوراکی مورد نیاز در بسته بندی ها متعدد و متنوع است.

برخی از افزودنی هایی که در بسته بندی ها به کار می رود عبارتند از: شفاف کننده ها، آنتی باکتریال، ضد شبنم، براق کننده ها، تمیز کننده ها، رنگ کننده ها و غیره. در ادامه به معرفی برخی از آنها اشاره می کنیم.

معرفی انواع مستربچ خوراکی

چنانچه در بخش قبلی گفتیم مستربچ خوراکی به افزودنی های مربوط به مواد غذایی گفته می شود. ظروف بسته بندی گوناگونی برای مواد خوراکی تهیه می شود که در برخی از آنها افزودنی های مفیدی مورد استفاده قرار گرفته است که در ادامه برخی از آنها را به شما معرفی می کنیم.

  • مستربچ آنتی باکتریال یکی از افزودنی های مهم در ارتباط با صنعت بسته بندی مواد غذایی، انواع آشامیدنی ها و همینطور مواد بهداشتی است. این نوع افزودنی به مواد اولیه ظروف در هنگام تولید اضافه می شود و آنها را نسبت به آلودگی های محیطی و غیره مصون می کند. ظرف های پلیمری با کمک افزودنی آنتی باکتریال به یک ظرف بسته بندی مناسب برای انواع آشامیدنی و مواد غذایی تبدیل می شود.
  • مستربچ رنگی یکی دیگر از افزودنی های پرکاربرد در صنعت بسته بندی مواد خوراکی به شمار می رود. استفاده از افزودنی مذکور رنگ های مناسب و زیبا را برای فود گریدها فراهم می کند و به این ترتیب مصرف کنندگان نست به خرید مواد خوراکی درون آنها ترغیب می شوند.
  • مستربچ خوراکی شفاف کننده نیز در ظروف آشامیدنی ها و غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. توسط این نوع افزودنی ظروف شفاف می شوند و مواد خوراکی درون آنها به راحتی دیده می شوند.
  • یکی دیگر از افزودنی های پرکاربرد در صنعت بسته بندی مواد غذایی، مستربچ ضد مه یا شبنم است. بر روی فیلم های پلیمری در هنگام بسته بندی به دلیل افزایش کشش سطحی پلیمرها با آب، قطرات آب یا شبنم تشکیل می شود. با افزودن مستربچ ضد شبنم این مشکل برطرف شده و مواد غذایی داخل ظروف به راحتی دیده می شوند.
مستربچ خوراکی

خرید مستربچ خوراکی

تولید کنندگانی که در زمینه امور مربوط به مواد غذایی فعالیت می کنند جهت خرید افزودنی های مورد نیاز  می توانند به سایت های فروش و عرضه مستربچ خوراکی مراجعه کنند. سایت های فروش این محصولات را با کیفیت ها و قیمت های متفاوت در اختیار تولید کنندگان قرار می دهند. با مصرف این نوع افزودنی ها تولید محصولات آسان تر و بهینه تر شده و هزینه های تولید و قیمت نهایی محصول کاهش می یابد.

مواد غذایی و آشامیدنی ها برای قرار گرفتن در دسترس مصرف کننده باید دارای بسته بندی مناسب و خوبی باشند. ظروفی که جهت بسته بندی مواد خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای ویژگی های گوناگونی باشند. جهت ایجاد خواص مورد نیاز از انواع مستربچ خوراکی استفاده می شود. مستربچ های گوناگون در ارتباط با مواد غذایی و آشامیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از آنها عبارتند از: رنگ کننده ها، ضد مه، آنتی باکتریال، شفاف کننده ها و تمیز کننده ها. تولید کنندگانی که در زمینه محصولات مرتبط با مواد خوراکی فعالیت می کنند با استفاده از مستربچ های گوناگون محصولات خود را بهتر و باکیفیت تر ارائه می دهند. هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصولات نیز توسط این نوع افزودنی کاهش می یابد.