مستربچ بطری

ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف گوناگونی جهت بسته بندی مواد غذایی و انواع نوشیدنی ها و مواد گوناگون تهیه می شوند. مواد اولیه اغلب این ظروف از مواد پلیمری تشکیل شده و این مواد به دلیل خواص ویژه و مناسب مورد استقبال بسیاری از تولید کنندگان ظروف بسته بندی قرار گرفته است. تولید کنندگان به جهت افزایش کیفیت ظروف پلیمری و محصولات خود از انواع افزودنی ها مثل مستربچ ها استفاده می کنند. مستربچ بطری و به طور کلی مستربچ ها موادی ترکیبی و افزودنی هستند که به همین منظور اضافه می شوند.

مستربچ بطری چیست؟

نوشیدنی هایی مانند ماءالشعیر، آب معدنی، نوشابه های گازدار برای عرضه و فروش باید درون ظرف های مخصوصی قرار بگیرند. ظروفی که به منظور حمل و نقل نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد از جنس «پلی اتیلن ترفتالات» است. پلی اتیلن ترفتالات نوعی پلیمر است که اغلب در ایران برای ساخت بطری نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. پلیمر مذکور مقاومت بالایی در برابر دما، شکستگی و نفوذ گازها دارد و به سبب داشتن وزن اندک و ارزان بودن، کاربرد فراوانی در صنعت بسته بندی مواد غذایی پیدا کرده است.

موادی مانند شیشه ها و فلزات با داشتن وزن و قیمت بالا معمولا برای بسته بندی آشامیدنی ها استفاده نمی شوند. به این نوع ظروف جهت آشامیدنی ها، بطری های «پت» گفته می شود. برخی از تولید کنندگان ظروف پلیمری مواد غذایی برای افزایش کیفیت، سهولت در امر تولید ظروف و همچنین کاهش قیمت های آنها اقدام به مصرف مستربچ بطری در مواد اولیه محصولات خود می کنند. مستربچ بطری به ترکیبی از مواد گفته می شود که به منظورهای مختلف به متریال فیلم های پلیمری اضافه می شوند. با افزودن مستربچ های افزودنی بطری خواص مورد نیاز برای بطری ها فراهم می شود.

فواید افزودن مستربچ بطری در مواد اولیه ظروف

همانطور که گفتیم برخی از تولید کنندگان فود گرید یا ظروف بسته بندی مواد خوراکی، جهت بالا بردن کیفیت محصولات خود از مستربچ بطری استفاده می کنند. برخی از فوایدی که انواع مستربچ برای بطری ها دارند از این قرار است:

 • کنترل شفافیت بطری یا کدر بودن آن به راحتی امکان پذیر است. توسط مستربچ شفاف کننده می توان در صورت تمایل بطری های شفاف تولید کرد.
 • توانایی افزایش مقاومت در برابر شکنندگی و دمای ظروف ایجاد می شود.
 • مصرف پیگمنت ها و رنگدانه ها در بطری های رنگی کاهش می یابد.
 • توسط مستربچ پاک کننده و تمیز کننده، دستگاه های تولید نیازی به تمیز کاری ندارند و به طور خودکار تمیز می شوند. به این ترتیب هزینه های پاکسازی از بین رفته و حذف می شوند.
 • با افزودن مستربچ بطری رنگی، رنگ بطری ها به طور یکنواخت و یکدست می شود.
 • ثبات رنگ بطری و همینطور خواص دیگر آن با اضافه کردن مستربچ افزایش می یابد.
مستربچ بطری

آشنایی با انواع مستربچ بطری

تولید کنندگان جهت افزایش سرعت تولید بطری های آشامیدنی و بالا بردن کیفیت آنها از مستربچ های گوناگونی استفاده می کنند که به برخی از آنها در این بخش می پردازیم.

 • به منظور رعایت مسائل بهداشتی از مستربچ آنتی باکتریال استفاده می شود. با این نوع افزودنی بطری ها عاری از میکروب و آلودگی ها می شوند.
 • شفاف کردن و زیبا شدن بطری توسط افزودن مستربچ شفاف کننده صورت می گیرد.
 • افزودنی رنگی نیز برای ایجاد رنگ های زیبا و مورد نیاز برای ظروف نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مستربچ بطری کمک فرایند برای سهولت در تولید و کاهش هزینه ها به متریال محصولات افزوده می شود.
 • مستربچ نانو پایه بطری جهت استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه و شکنندگی مصرف می شود.

خرید مستربچ بطری

تولید کنندگان محصولات پلیمری در زمینه تولید بطری های باکیفیت و ارزان می توانند افزودنی های مختلفی را به مواد اولیه تولیدات خود بیفزایند. خرید مستربچ بطری به دو روش حضوری و مجازی امکان پذیر است و این افراد می توانند با مراجعه به سایت های معتبر عرضه انواع مستربچ و با مشاهده خصوصیات آنها کالای مورد نظر را خریداری کنند.

مستربچ بطری

قیمت مستربچ بطری

مستربچ های گوناگون با کیفیت های متفاوت در بازار تولید و عرضه می شود. این محصولات افزودنی با توجه به کیفیت و خواص خود دارای قیمت های مختلفی هستند. بنابراین اگر شما هم در زمینه تولید فود گرید فعالیت می کنید پیشنهاد می شود به سایت های معتبر عرضه مستربچ بطری مراجعه کرده و پس از مشاهده قیمت و کیفیت های آنها، کالای مورد نیاز را انتخاب کنید.

بطری های پلیمری یکی از مهمترین ظروف در بین فود گریدها هستند. این نوع بطری ها از پلیمری به نام پلی اتیلن ترفتالات ساخته می شوند و با افزودن مستربچ ها باکیفیت تر و ارزان تر تولید می شوند. افزودنی های متنوعی برای این نوع بطری ها مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از آنها عبارتند از: مستربچ های شفاف کننده، آنتی باکتریال، کمک فرایند، رنگ کننده یا رنگی و نانو پلیمر. فواید متعددی با اضافه کردن این افزودنی های مفید برای بطری ها فراهم می شود. افزایش سرعت در تولید محصول، تثبیت رنگ، یکنواخت شدن رنگ در سراسر کالا، مقاومت بالا در برابر شکنندگی و ضربه بعضی از مزایای افزودنی های مستربچ است. خرید حضوری و مجازی مستربچ ها به راحتی امکان پذیر است. تولید کنندگان فود گریدها می توانند با مراجعه به سایت های معتبر عرضه افزودنی های مذکور می توانند به راحتی لیست قیمت انواع مستربچ را مشاهده کنند.