نحوه نگهداری تیتان ها

از مهم ترین نکاتی که  خریداران مستربچ برای نحوه نگهداری تیتان ها و خرید آن باید توجه کنند این است که با داشتن ماهیت غیر سمی و همچنین غیر خطرناک تیتان در زمان دست زدن به دی اکسید تیتانیوم حتماً باید از دستکش و همچنین عینک ایمنی با وجود محافظ جانبی و همچنین کفش ایمنی استفاده نمایند زیرا در صورت هرگونه تماس با چشم ممکن است مشکلاتی جدی را به وجود بیاورد لذا در صورت بروز این چنین اتفاقاتی بلافاصله باید چشم ها را شستشو دهید و همچنین در صورت تماس با پوست می بایست  بعد از استفاده آن را تمیز کرد لازم به ذکر است که استنشاق گرد و غبار در هنگام حمل و نقل ممکن است برای سلامتی بسیار مخاطره آمیز باشد. 

نحوه نگهداری و محفظه های نگهداری از دی اکسید تیتانیوم را در هنگام عدم استفاده و یا همچنین در زمان خالی بودن کاملا بسته نگه دارید و همچنین سعی نمایید این مواد را از رطوبت مستقیم دور نگه داری کنید و از تماس تصادفی دی اکسید تیتانیوم با دیگر مواد شیمیایی ناسازگار حتماً جلوگیری به عمل آورید.

انواع تیتان

قدم اول در خرید و نحوه نگهداری تیتان شناخت انواع گوناگون آنها می باشد تیتان یک پودری با جنس نرم است که رنگ آن سفید می باشد و بسیار می درخشد و درخشان است، رفراکت آن بالا هست و سایز اصلی این تیتان ها 220 نانومتر می باشد که این سایز باعث شده تا از آن بهترین و بالاترین نور مرئی انعکاس پیدا کند. تیتان از سنگهای طبیعی به وجود می آید و اکثرا از سنگ های anatase،limenite و … یافت می شود. تیتان با توجه به فرمول مولکولی  به دو قسمت بلو ریش و پلو ریش طبقه بندی می شود که اکثراً تم بلوری با رنگ سفید یخچالی مایل به آبی میباشد لازم به ذکر است این محصول از سه منبع اصلی تامین خواهد شد.

1.ایلمنیت (Ilmenite)

2.روتیل (Rutile)

3.آناتاز (Anatase)

کاربردهای تیتان Titan

تیتان ها در صنایع رنگ و جلا دهنده ها به طور کلی در دو سوم رنگ ها قابل استفاده است و همچنین باعث پوشش دهی به رنگ ها و دوام رنگ و محافظت آنها از روی سطوح می شود. از موارد قابل استفاده از تیتان ها می توان در پلاستیک ها چسب و یا لاستیک هایی که در معرض نور قرار گرفته اند و باعث ترک خوردگی و از بین رفتن آن ها شده اند استفاده کرد زیرا تیتان موجب به حداقل رساندن شکنندگی می شود.

همچنین در کاربردهای آن می‌توان به افزودنی رنگ های خوراکی که با ایجاد کدورت مانع از نفوذ نور مرئی و همچنین نور فرابنفش به غذاها می شود استفاده کرد و باعث افزایش دوام و طول عمر آنها گردید. از دیگر مزایا میتوان به کاربرد در کاتالیست که کاربرد نوع نانو تیتان به عنوان ساپورت در کاتالیست اگزوز و ماشین و خودرو که جهت جذب آلاینده های مضر و همچنین حذف نیترو اکساید در جایگاه های سوخت اشاره کرد.

نحوه نگهداری تیتان ها

بررسی قیمت پودر تیتان (TiO2)

همیشه در بحث نحوه نگهداری تیتان و همچنین همیشه بر روی تولید کنندگان مهمترین پارامتر موضوع قیمت می باشد که یکی از تاثیرگذارترین مهمترین فاکتور ها در انتخاب محصول است دقت به این موضوع که پارامترهای بسیاری بر روی قیمت تیتان موثر هستند می توانند در فرایند خرید و تهیه این محصول بسیار حائز اهمیت و مهم تلقی شوند اولین فاکتور مهم بر قیمت پودر موضوع قیمت جهانی این محصول می باشد. همیشه قیمت جهانی مواد در حال تغییر کردن است و این متغیر بودن قیمت علاوه بر اینکه نوسانات قیمت ارز در کشور نیز باعث این تغییرات می شود باعث می شود پیش بینی قیمت تیتان ها بسیار سخت باشد دقت کنید که اکثراً قیمتها به صورت روزانه متغیر است و دارای نوسان می باشد و اگر قصد و نیت برای خرید این محصول را دارید حتماً بعد از کسب اطلاعات مفید و کافی سریعا نسبت به خرید تیتان اقدام نمایید.

قیمت تیتانیوم دی اکسید

جدا از قیمت و مشخصات و کاربرد های تیتان نحوه نگهداری تیتان ها یکی از موارد مهمی است که باید حتماً به آن توجه کنید. به طور کلی قیمت خرید و فروش تیتانیوم دی اکسید بر اساس درصد آن در بازار متفاوت می باشد و شما می توانید  به واسطه شرکتهای معتبری که در این زمینه شروع به فعالیت می کنند با بهترین قیمت شروع به خرید تیتانیوم دی اکسید کنید همان گونه که ذکر شد درصد خلوص مواد شیمیایی از علل بسیار مهم در قیمت گذاری آن می باشد به طور کلی در مورد تیتان نیز شرایط به همین منوال است.

نحوه نگهداری تیتان ها به چه صورت است؟

تیتان ها در موارد و شرایط های زیادی قابل استفاده هستند و در تولید لوازم های آرایشی و کرم های ضد آفتاب از آن استفاده می شود همچنین در تولیداتی که درخشندگی زیاد و پوشش بالا در آن ها مطرح است به کار گرفته می شود. 98 درصد از تیتان ها pigment grade و 2 درصد مابقی آن ultrafine می باشد. این پودرها از 8 ساختار متفاوت از جنس کریستال تشکیل شده اند که در صعنت کنونی به دو شکل که اصلی و فرعی هستند وارد بازار در جهت فروش شده است. تیتان ها در موارد بسیار زیادی قابل استفاده هستند و 90 درصد از صنایع کنونی از دی اکسید تیتانیوم تشکیل شده است که در پایین آن ها را نام می بریم:

  1. تولیدات برق
  2. کارخانه های تولید کننده مواد شیمیایی
  3. تولیدات آلیاژها
  4. بدنه داخلی و موتور های هواپیما
  5. وسایل و تجهیزات مرتبط با حمل و نقل صنایع های شیمیایی

مشخصات ظاهری تیتان

در این مبحث سعی کردیم به کاربرد های تیتان و همچنین نحوه نگهداری تیتان بپردازیم اکنون به بررسی مشخصات ظاهری تیتان خواهیم پرداخت. به طور کلی تیتانیوم دی اکسید یک پودر سفید رنگ و روشن می باشد که جهت سفید کننده در بسیاری از  محصولات استفاده می گردد همچنین به دلیل سفیدی بیش از اندازه این ماده قابلیت انتشار نور و همچنین مقاومت به اشعه uv تیتان یکی از بهترین و محبوب ترین مواد اولیه تبدیل گشته است. لازم به ذکر است به دلیل قدرت سفید کنندگی بسیار خوب گاهی از آن  به عنوان سفید ترین سفید یا سفید کامل نیز اشاره می شود و آن را با این نام ها نیز  می شناسند. در زمان خرید تیتان باید به آن دقت کرد این است که معمولاً در کیسه های ۲۵ کیلویی و همچنین در برند های مطرح در بازار وجود دارد

خرید تیتان

همان‌گونه که در بالا نیز ذکر شد نحوه نگهداری تیتان موضوع بسیار مهمی است که قبل از خرید باید به آن دقت و توجه کافی داشته باشید لازم به ذکر است که یکی از نکات مهمی که حتماً باید قبل از خرید پودر تیتان به آن دقت کرد این است که قبل از اقدام برای خرید باید از قابلیت ها و همچنین از ویژگی های محصول اطلاعات کافی و همچنین اطلاعات مهمی که مورد نیاز و همچنین مورد توجه شما است اطلاع داشته باشید لذا مهمترین گام در خرید این است که مطمئن شوید محصولی را که برای خرید انتخاب می کنید مطابق با خواسته های شما باشد. جهت استفاده از این ماده در تولید محصولات مختلف باید دقت کنید که استفاده از درصد معینی از این ماده به ویژه در محصولات بهداشتی و غذایی مجاز میباشد. یکی از عوامل مهم و موثر در خرید شما قیمت مصول می باشد که باید به آن نیز دقت نمایید.