مخزن

مخزن از جمله مهمترین وسایل کاربردی در صنعت ساختمان‌سازی، استفاده در شرکت‌های صنعتی مثل تولید کنندگان سیمان، مصارف خانگی  و بسیار مشاغل و مصارف دیگر است. به عنوان مثال، از سال‌ها قبل، مردم و برای جلوگیری از کمبود آب در خانه‌های خود، آب را درون مخزن‌هایی که در پشت‌بام قرار داده بودند، ذخیره می‌کردند. به طور ویژه، در فصل تابستان و برای تامین آب آشامیدنی، مخازن کوچکی در حیاط و پشت‌بام خانه‌ها مستقر می‌شد که آب مورد نیاز خانه‌وار را درون آنها ذخیر می‌کردند.

مخزن کاربردهای صنعتی زیادی داشته و که در طول سالیان به یکی از پرکاربردی‌ترین ابزارهای موجود، بقای ثابتی داشته است. انواع مختلفی از مخزن وجود دارند که از میان آنها می‌توان به مخازن گالوانیزه، مخازن آهنی، مخازن پلاستیکی و مخازن پلی اتیلن اشاره کرد. مخزن‌ها، چه انواع فلزی و چه انواع پلاستیکی، در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند. حتما در هنگام خرید به این نکته دقت لازم را داشته باشید و متناسب با کاربرد مورد نیاز خود، ضخامت مطلوب را انتخاب کنید. مخازن پلاستیکی با ضمانت همراه هستند و کیفیت آنها برای سال‌های زیادی تضمین می‌شود، حتما در هنگام خرید از این امر اساسی غافل نشوید. برای خرید مستربچ کلیک کنید.

مخزن پلی اتیلن

پلی اتیلن کاربردی‌ترین پلاستیک در دنیاست. این ماده پلیمری، بیشتر برای بسته‌بندی به کار بسته می‌شود. در حاضر، چیزی بالغ برا 100 میلیون تن پودر پلی اتیلن در سال تولید می‌شود که 34 درصد تمام پلاستیک‌های دنیا را شامل می‌شود. مخزن پلی اتیلن از جمله محکم‌ترین و پر کاربردترین انواع مخزن‌های موجود در کشور است.

از جمله خواص پلی اتیلن، تبدیل شدن آن به مایع در حالتی است که به نقطه ذوب رسیده. پلی اتیلن یک ساختار کریستالی نرم دارد. برای تولید پلی اتیلن، اتیلن تحت فرایند سنتز قرار می‌گیرد، فرایندی که عناصر شرکت کننده در آن معمولا گاز طبیعی و نفت هستند.

در مناطق محروم، یا مناطقی که کمبود آب به شدت احساس می‌شود، استفاده از مخزن پلی اتیلن اجتناب‌ناپذیر است. برعکس حالت گالوانیزه، مخزن پلی اتیلن گرمای کمتری را در فصل تابستان به آب داخل مخزن انتقال می‌دهد. همچنین این ماده در مقابل نور بسیار مقاوم است و به راحتی پوسیده نمی‌شودو به هیچ وجه زنگ نمی‌زند.

مخزن پلی اورتان

پلی اورتان ماده‌ای مشابه با پلی اتیلن است که از ترکیب دو ماده اصلی پلی ال‌های و ایزوسیانات‌ها تولید می‌شود. مخزن پلی اوراتان از جمله محصولاتی است که از این ماده با کاربرد صنعتی بالا، تولید می‌شود. مخزن پلی اورتان در شهرهای مختلف ایران تولید می‌شود و بیشتر در مناطقی که با کمبود آب مواجه هستن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از مخزن بسیار در مقابل نور و گرمای خورشید مقاومت بالایی دارد.

مخزن پلی اورتان همچنین مصارف صنعتی بالایی دارد. در نوع صنعتی، مخزن ابعاد بسیار بزرگتری دارد و با ضخامت‌های بسیار مطنوع‌تری تولید می‌شود. مواد تشکیل دهنده این مخزن واکنش برای نگهداری مواد با خاصیت اسیدی بسیار مناسب هستند. 

قیمت مخزن پلی اتیلن

قیمت مخزن پلی اتیلن به مراتب از انواع گالوانیزه آن پایین‌تر است. با در نظر گرفتن میزان ضخامت مورد نیاز و حجم مصرفی شما، قیمت مخزن پلی اتیلن می‌تواند بسیار متغیر باشد. از جمله ویژگی‌های دیگری که در قیمت مخزن پلی اتیلن تاثیرگذارند ضمانت این مخزن‌هاست. بله! این نوع از مخزن اکثرا همراه است با کارت ضمانت. این ضمانت بابت عدم پوسیدگی و تغییر رنگ زیاد تانکر مقابل نور یا واکنش با عناصر موجود در محیط است.

مخزن پلی اتیلن ارزان

اگر به دنبال مخزن پلی اتیلن ارزان هستید، حتما سراغ سازنده‌هایی بروید که از مواد دست دوم برای تولید مخزن استفاده می‌کنند. مخزن پلی اتیلن ارزان همیشه ترکیبی از مواد با کیفیت پایین‌تر و فیلرها را با خود دارد. فیلرها موادی ارزان هستند که با پلیمر ترکیب می‌شوند و باعث ایجاد مواد پر حجم می‌شوند. این امر باعث استفاده کمتر از پلیمر و در نتیجه کاهش قیمت مخزن می‌شود.

مخزن‌های پلی اتیلن قیمت پائینی‌ دارند، به راحتی در بازار یافت می‌شوند و طیف وسیع‌تری از نظر نوع، و اندازه دارند. این مخازن دارای گارانتی‌های 10 تا 15 سال هستند که کیفیت آنها را تضمین می‌کند. وزن این مخزن‌ها بسیار کم است و با این وزن کمی که دارند، بسیار مقاوم هستند و در مقابل ضربه‌های سنگین هم به راحتی نمی‌شکنند.

با این حال، مخزن پلی اتیلن معایبی هم دارد. از جمله اینکه نسبت به نوع فلزی، در مقابل ضربه ضعیت‌تر هستند. اگر برای سال‌های طولانی در معرض آفتاب قرار گیرند، اجزای پلی اتیلن شروع به واکنش کردن و تجزیه محدود می‌شوند.

از جمله‌ مکان‌هایی که می‌توانید از آنها مخزن پلی اتیلن خریداری کنید، مراکز فروش محصولات ساختمان، تاسیسات ساختمان و ابزارفروشی‌ها، هستند. همچنان به اصل تحقیق قبل از هر خریدی پایبند باشید. بخصوص که امروز دنیای اینترنت بالاترین دسترسی‌ها را به کاربران داده است. هر محصولی که بخواهید را در کمتر از چند ثانیه می‌توانید رصد کنید، تفاوت قیمت‌ها و کامنت‌های افراد دیگر را بخوانید، و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید.

میزان توان سقف خانه یا هر محل نگهداری دیگر، را در هنگام خرید مخزن مدنظر قرار دهید و مخزن را در مکان‌ها مناسب و در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید. از اینترنت برای جستجوی کالای مناسب خود استفاده کنید، قیمت‌ها و انواع مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. 

اگر از مخزن پلی اتیلن یا پلی اورتان می‌خواهید برای مصارفی غیر از نگهداری آب استفاده کنید، حتما با ترکیبات ماده نظر و واکنش‌های احتمالی با پلی اتیلن یا پلی اورتان اطمینان حاصل کنید. این تانکرها، و در صورت نگهداری آب بدون استفاده در بازه زمانی طولانی، جلب می‌بندند و هر چند وقت یکبار حتما باید تمیز شوند.