مستربچ آنتی یووی

مستربچ آنتی یووی، پایدار کننده در برابر نور یووی است. مستربچ anti uv جاذبه نور خورشید است و سبب تقویت خواص ضد یو وی شده و در نتیجه موجب افزایش طول عمر محصول تولید شده می شود. همانطور که می دانیم پلیمرها در برابر نور خورشید بسیار ظریف هستند لذا باید از پایدار کننده ها در برابر نور خورشید استفاده شود تا موجب افزایش عمر و محصول تولیدی شده و از تغییر رنگ آن جلوگیری کند . مستربچ Anti UV ، با توجه به نیازهای مختلف و صنایع پلیمری به صورت اختصاصی و مجزا ساخته می شود. در این صورت هزینه زیادی بر روی مصرف کننده اعمال نشده و خواص مورد نیاز را تامین می کند. مستربچ Anti UV موجب کاهش خواص محصول شده و از آن در برابر تخلفات صورت گرفته بر اثر نور خورشید جلوگیری می کند. علاوه بر آن از زرد شدن محصول در برابر نور خورشید جلوگیری می کنند. مستربچ Anti UV حاوی ترکیبات مختلفی می باشد. این مستربچ ها دارای پایدارکننده ها در برابر اشعه ماورا بنفش هستند. طراحی مستربچ Anti UV بسیار مناسب است و در برابر سموم و حشره کش ها مقاومت بسیار بالایی دارد. مستربچ همچنین با انواع گلخانه های چوبی و آلومینیومی و آهنی کارایی دارد. علاوه بر این مستربچ ها در فیلم های نازک پلیمر و فیلم های کشاورزی و گلخانه ای و غیره استفاده می شوند.

مستربچ آنتی یووی anti uv

 مستربچ آنتی یووی، دارای انواع مختلفی است و با فرمولاسیون های گوناگون تولید می شود. هدف از تولید مستربچ anti uv، استفاده در صنایع مانند صنایع خودروسازی و صنایع تولید لوله و اتصالات و صنایع بسته بندی و فیلم های گلخانه ای و صنایع پلیمری و غیره می باشد. این مستربچ ها در بسیاری از قطعات پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از استفاده آنها جلوگیری از تجزیه و تخریب در برابر نور خورشید است. به عنوان مثال می توانیم به صندلی هایی که در بیرون ورزشگاه ها، استادیوم و رستوران ها اشاره کرد. همچنین مستربچ anti uv، مزایایی دارد و از آن می توان به جلوگیری از خراب شدن محصول در برابر نور خورشید و اشعه ماورابنفش اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت مستربچ کلیک کنید.

مستربچ آنتی یووی

علاوه بر آن از تغییر رنگ و رنگ پریدگی محصولات در برابر نور خورشید جلوگیری کرده و موجب حفظ براقیت محصولات تولیدی می شود. از دیگر مزایای آنها می توان به استحکام فیزیکی و حفظ خواص مکانیکی محصولات نام برد. مستربچ  anti uv ، در فیلم های منعطف کشاورزی و کارتن پلاست، گونی بافی، صنعت نساجی و صنعت الیاف، کابل ها، قطعات اتومبیل و لوله های پلی اتیلن و عایق و غیره استفاده می شود. به طور کلی این مستربچ ها موجب محافظت از محصولات پلاستیکی در برابر نور خورشید می شود و پرکاربردترین افزودنی ها است. البته استفاده از این محصول در درصد کمی انجام می گیرد اما کارایی بسیار بالایی دارد. برای اطلاع از قیمت مستربچ ضد مه کلیک کنید.

معرفی مستربچ آنتی یووی و کاربرد آن ها

مستربچ آنتی یووی، بر پایه پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. هدف از استفاده از مستربچ Anti uv ، جلوگیری از تخریب محصول در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید است. همانطور که قبلا اشاره کردیم درصد کمی از مستربچ Anti u وجود دارد. همانطور که می دانیم یکی از بخش های مخرب خورشید UV است. جاذبه های یووی تنوع زیادی دارد و در دامنه باریکی عمل می کنند. گینر ها در برابر نور خورشید هیچ گونه مقاومتی ندارد و باعث می شود تا تغییر رنگ دهند. به این تخریب شدن فتواکسیداسیون می گویند. مستربچ Anti uv در درصد وزنی ۱۰ و ۲۰ قرار دارند. همانطور که اشاره کردیم مستربچ در پایه پلی اتیلن و پلی پروپیلن تولید شده و محصول را در برابر نور خورشید مقاوم می کند.

در تولید محصولات از افزودنی های آنتی ویروس استفاده می شود. در حقیقت این افزودنی ها از چندین نوع افزودنی آنتی ویروس ترکیب شده و تولید می شود و در این صورت موجب تقویت خواص ضد یووی محصولات می شود و در نهایت عمر قطعه را بالا می برد. مستربچ Anti uv همچنین در فیلم های منعطف کشاورزی و قطعات اتومبیل و صنعت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف پلیمر کاربرد های گوناگونی دارد. ترکیب کردن پلیمرها با مواد بهبود دهنده و رنگدانه ها باعث می شود تا در جاهای مختلف استفاده شود. مستربچ در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد از این صنایع می توان به صنایع تولید لوازم خانگی و صنایع بسته بندی و تولید لوله اتصالات سیم کابل و غیره اشاره کرد. 

مستربچ آنتی یووی

مستربچ آنتی یووی و مزایای آن

نور خورشید یک منبع قدرتمند است و دارای اشعه ماورا بنفش می باشد. وقتی پلاستیک ها در معرض نور خورشید یا اشعه ماورا بنفش قرار می گیرند موجب می شود پیوندهای شیمیایی آن ها تخریب شود. در نهایت پلاستیک ها در یک فرایند اکسایشی نوری تخریب می شوند. این فرایند علاوه بر ایجاد اثرات نامطلوب در ظاهر محصولات موجب افت خواص مکانیکی و فیزیکی آنها شده و در آخر محصول ترک خورده و شکسته می شوند.

محصولاتی که در معرض نور خورشید برای طولانی مدت قرار می گیرند باید محافظت شوند و برای محافظت از محصولات پلاستیکی و بهبود مقاومت آنها در برابر نور خورشید از یکسری پایدار کننده های نوری استفاده می کنند که نام آن ها مستربچ ضد اشعه ماورا بنفش است.  مستربچ آنتی یووی، می تواند اثرات مخرب نور خورشید بر روی پلاستیک را از بین ببرد و این پایدار کننده های نوری از طریق جذب رقابتی اشعه های مضر و مهار حد واسط های فعال از تخریب پلیمر جلوگیری می کنند. مستربچ ضد اشعه ماورا بنفش و بر اساس پارامترهای مختلف و انواع پلیمر ها تولید می شود. مستربچ برای ایجاد محافظت پلیمر ها در برابر نور خورشید و عواملی مانند اکسیژن و گرما ساخته می شود و دارای مزایایی مانند حفظ استحکام و حفظ خواص مکانیکی، حفظ درخشندگی محصول و غیره می شود. 

ویژگی های مستربچ آنتی یووی

مستربچ آنتی یووی دارای ویژگی هایی است. از جمله این ویژگی ها می توان به افت خواص فیزیکی مانند تغییر رنگ اشاره کرد. از دیگر ویژگی های مستربچ می توان به جلوگیری از تغییر در براقیت و سفید شدگی محصولات در برابر نور ماورا بنفش اشاره کرد. همانطور که می دانید یکی از معایب استفاده از پلاستیک در برابر نور خورشید روی افت خواص فیزیکی و تغییر در براقیت می باشد و برای جلوگیری از این مشکل از افزودنی های آنتی یو وی استفاده می کند که نقش پایدارکننده را داشته و در تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

این افزودنی ها به دو گروه تقسیم بندی می شوند و از این دو گروه می توان، جاذبه های نور و پایدار کننده نوری را نام برد. این دو گروه در افزایش پایداری محصولات در برابر نور خورشید نقش یک مکانیسم را ایفا می کنند. در تولید مستربچ Anti uv ، از فرمولاسیون های گوناگون و متنوع استفاده می کنند و این فرمولاسیون ها ترکیبی بر پایه افزودنی های HALS، UV absorber و NI Quencher هستند و برای افزایش کارایی مستربچ مورد استفاده قرار می گیرند. البته در تولید محصولات گوناگونی مانند فیلم های گلخانه ای ، صنایع پلیمری کاربرد دارند. مستربچ همچنین در تولید سایر محصولات پلاستیکی نیاز به پایداری نوری دارند استفاده می شود. 

مستربچ های پایدار کننده نور UV

مستربچ آنتی یووی در تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. پلیمرها در برابر شرایط آب و هوایی دچار تغییرات ظاهری می شوند. مواد پلیمری هنگامی که با نور خورشید مواجه شوند تغییر رنگ داده و موجب کاهش استحکام کششی و مقاومت آنها در برابر عواملی مانند ترک و شکنندگی و ضربه می شود. لذا مقاومت محصولات در برابر شرایط جوی بسیار مهم است چرا که از تجزیه و تخریب آنها جلوگیری می کند. با توجه به این موضوع تجزیه و تخریب پلیمرهای که در برابر نور خورشید قرار دارند، باید توسط مواد پلیمری مقاوم در برابر uv جلوگیری شود. برای جلوگیری از خسارات سنگینی که تخریب پلیمرها به دنبال دارد از مستربچ های uv استفاده می کنند. لذا تنها عاملی که منجر به تخریب پلیمرها می شود دما و رطوبت و اثرات جوی است. با افزایش درجه پرتو فرابنفش نور خورشید تثبیت کننده ها باید بازده ی بالایی داشته باشند. مواد آنتی یو وی یا پایدار کننده نور خورشید از پرکاربردترین افزودنی های پلیمری هستند که در محصولات تزریقی و اکستروژن پلی الفین ها مانند، گونی و جامبو و الیاف و شیت های پلیمری مورد استفاده قرار می گیرند. لذا این ترکیبات از زرد شدن و رنگ پریدگی نور خورشید جلوگیری می کنند. 

مستربچ آنتی یو وی

مستربچ آنتی یووی مستربچ هایی هستند که تخریب و رنگ پریدگی محصولات پلاستیکی در برابر نور خورشید جلوگیری می کنند و حقیقت این ترکیبات نقش محافظت کننده را به عهده دارند. همانطور که در قسمت قبل از اشاره کردیم از مهمترین افزودنی ها می باشند که در صنعت پلیمر مورد استفاده قرار می گیرند. مستربچ ها در طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آنها باعث افزایش عمر محصولات پلاستیکی می شود. در ساخت افزودنی های آنتی ویو پایدار کننده های نوری متفاوتی استفاده می شود. از این نوع پایدارکننده ها می توان به هیدروکسی بنزوفنون ها و ترکیبات آلی نیکل ، هیدروکس فنول ها، برزو تریازول ها و غیره اشاره کرد. 

مستربچ آنتی یووی چه کاربرد هایی دارد؟

مستربچ آنتی یووی در تولیدات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و در حقیقت از این مستربچ ها برای افزایش مقاومت محصولات پلاستیکی در برابر نور ماورا بنفش خورشید استفاده می شود. مستربچ anti uv می تواند از محصولات پلاستیکی محافظت کند. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم مستربچ anti uv در برابر نور خورشید بوده و می تواند از تخریب شدن و رنگ رفتگی محصولات پلاستیکی جلوگیری کند. مواد پلاستیکی در برابر اشعه uv مقاومت بسیار کمی دارند و هنگامی که در مدت طولانی در برابر نور خورشید قرار گیرند ممکن است رنگ آنها تغییر کند یا ترک گرفته و شکسته شوند . برای جلوگیری از این مشکل از این مستربچ ها استفاده می کنند. این مستربچ anti uv موجب حفظ خواص مکانیکی محصولات شده و درخشندگی و طول عمر محصولات پلاستیکی را افزایش می دهد. از این مستربچ در کارتن پلاست و گونی و جامبوبگ و صنعت نساجی و الیاف و کابل ها، فیلم های منعطف کشاورزی و غیره استفاده می شود. 

مستربچ آنتی یووی یک پایدار کننده در برابر نور یو وی است و جاذبه نور خورشید می باشد. ما در این مطلب در مورد مستربچ anti uv صحبت کردیم و کاربردها و مزایای استفاده از آن را ذکر کردیم . این مستربچ در صنایع نساجی و الیاف و تولید لوله و اتصالات و کابل ها، فیلم های منعطف کشاورزی و کارتون پلاست استفاده می شود. مستربچ anti uv مستربچ های می باشند و رنگ پریدگی محصولات پلاستیکی در برابر اشعه ماورا بنفش نور خورشید جلوگیری می کنند. این مستربچ در درصد 10 و 20 قرار داشته و بر پایه پلی اتیلن و پلی پروپیلن هستند. مستربچ انواع گوناگونی داشته و با فرمولاسیون های مختلف تولید می شود. استفاده از مستربچ با هدف جلوگیری از تخریب شدن محصولات پلاستیک انجام می گیرد.