پلی استایرن یکی از مهمترین کالاهای پلاستیکی است. حجم تولید کوپلیمرهای پلی استایرن و استایرن چندین میلیون تن در سال است و با نام های تجاری مختلف از جمله  Styrofoam™Styropor®,  و  Styron™به فروش میرسد.

سه مورد از مهمترین گریدهای پلی استایرن در ذیل آمده است.

GPPS: پلی استایرن با همه کاره (چند منظوره)، همچنین به عنوان پلی استایرن کریستال شفاف شناخته می شود ، یک ترموپلاستیک کاملاً شفاف ، سفت و نسبتاً شکننده اما کم هزینه است که از مونومر استایرن ساخته شده است. GPPS محصولی محکم است که به صورت قرص های ۵-۲ میلی متر تولید می شود.

HIPS: پلی استایرن با ضربه بالا معمولاً حاوی ۵ تا ۱۰ درصد لاستیک (بوتادین) است و برای قطعاتی که نیاز به مقاومت زیاد در برابر ضربه دارند استفاده می شود. HIPS یک گرفت کوپلیمر است که دارای ستون های پلی استایرنی است. گرفت هنگامی اتفاق می افتد که برخی از رادیکال ها با پیوندهای دوگانه پلی بوتادین واکنش می دهند.

EPS: پلی استایرن قابل گسترش، شامل میکرو گلوله ها (قرص) یا دانه هایی است که حاوی ماده دمنده (معمولاً پنتان) است. پلی استایرن منبسط یا فوم شده از مقاومت حرارتی(عایق حرارتی) ، مقاومت در برابر ضربه و فرآیند پذیری خوبی برخوردار است.