Ariya MasterBatch - Masterbatchs and Additives for Plastics Ariya MasterBatch - Masterbatchs and Additives for Plastics Ariya MasterBatch - Masterbatchs and Additives for Plastics Ariya MasterBatch - Masterbatchs and Additives for Plastics Ariya MasterBatch - Masterbatchs and Additives for Plastics Ariya MasterBatch - Masterbatchs and Additives for Plastics
صفحه اصلی
به ما بپیوندید
معرفی محصولات معرفی خدمات تماس با ما
گالری درباره ما اخبار سایت نمایندگی
آمار بازدید کننده
-----------------
آنلاین : 1
امروز : 7
این ماه : 113
بازدید کل : 11422
 
  شركت مستربچ آريا در سال 1359فعاليت خود را به عنوان يكي از اصلي ترين و موثرترين واحد خدماتي كشور در زمينه واردات و عرضه انواع مستربچ و افزودني با نام تجاري Omid Colour آغاز نمود. در سال 1378 با اتكا به نيروهاي مبتكر داخلي و همكاريهاي بين المللي اقدام به توليد انواع مستربچ هاي رنگي و سياه وسفيد در كليه ي پايه هاي پليمري و مستربچهاي مهندسي نمود. در سالهاي اخير مستربچ آريا در سايه تلاش بي وقفه فرزندان آريايي خود نه تنها بازارهاي داخلي را همواره راضي نگه داشته است، بلكه بازارهاي كشورهاي همسايه نظير عراق ، سوريه ، كشورهاي حوزه خليج فارس و حاشيه درياي خزر را نيز تحت تاثير كيفيت و قيمت قابل رقابت خود قرار داده است . در حال حاضر مستربچ آريا بيش از 80نوع شيد رنگي را در روال توليدات خود دارد و توانايي همسان سازي رنگی ( Colour Matching ) را در بيش از 2900 نوع شيد رنگي در كليه پايه هاي پليمري دارا مي باشد.
 
**************************************************
مستربچ (Masterbatch) :
رایج ترین روش تولید قطعات رنگی از مواد پلاستیکی ، افزودن مواد رنگی به خوراک ماشین شکل دهی به صورت گرانولهایی بر پایه ماده اولیه مربوطه است . این افزودنی ها گاهی علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی ، مکانیکی و غیره نیز می گردد . مستربچ یک آمیزه پلاستیکی شامل درصد بالایی از رنگدانه است که به اندازه ناچیزی با پایه رزین یا آمیزه مخلوط می شود تا آن را به رنگ مطلوب و نهایی برساند . در آمیزه هایی که برای اکستروژن و فرآیندهای مشابه تهیه می شود به وسیله تغییر غلظت و مقدار این ماده می توان به نمونه های رنگی مختلف دست یافت .
 
كامپاند (Compound) :  
به مخلوطی از پلیمر پایه و افزودنی های آن گفته می شود این مخلوط به شکلی است که برای فرایند شدن و تولید محصول نهایی مناسب می باشد .
 
آنتی بلاک ( Antibloking ) :  
ماده شیمیایی جامد است به مخلوط مواد پلاستیکی اضافه می شود تا از چسبیدن سطوح فیلم های ساخته شده از پلاستیک به یکدیگر و یا به سطوح دستگاههای فرآیند جلوگیری نمایند . این محصول را با مشخصات فنی مختلفی می توان تولید نمود .
 
فیلر ( Filler ) :  
به ماده ای گفته می شود که در محصولات جهت کاهش قیمت و یا بهبود خواص فیزیکی آمیزه های پلیمری از قبیل سختی ، سفتی و استحکام ضربه به آن افزوده می شود . پرکننده ها با تقویت کننده ها متفاوت است . ذرات پر کننده عموما کوچک بوده و حضورآنها به طور محسوسی استحکام کششی آمیزه را افزایش نمی دهد . حال آنکه تقویت کننده ها استحکام کششی آمیزه را به طور قابل ملاحظه های افزایش می دهند .
 
اسليب، عامل اغزاننده ( Slip Agent ) :  
یک ماده افزودنی اصلاح کننده است که به عنوان روان کننده درونی بکار می رود . ماده مزبور در طی فرایند و یا بلافاصله پس از آن به سطح جسم مهاجرت کرده و باعث کاهش اصطحکاک می گردد .
 
پیگمنت ( Pigment ) :  
واژه ای است عمومی که برای کلیه مواد رنگ دهنده آلی و معدنی ، طبیعی و یا مصنوعی که در صنعت پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرند به کار می رود .
 
تیتانیوم دی اکسید ( Tio2 ) :  
پودر سفید رنگ که به دو شکل بلوری آناتاز و روتایل تهیه می شود . این ماده به میزان گسترده ای به عنوان رنگدانه (پیگمنت ) در مواد گرمانرم و گرماسخت به کار می رود . اگر هدف استفاده از این ماده ایجاد رنگ سفید در قطعه باشد ، از آن به تنهایی استفاده می کنیم در غیر این صورت در کنار رنگدانه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد . این ماده از لحاظ شیمیایی خنثی بوده و در برابر حرارت و مهاجرت مقاوم می باشد . نوع روتیل آن دارای ضریب شکست بیشتر بوده و در نتیجه از قدرت کدر کنندگی بالاتری بر خوردار است .
 
گرانول (Granulates ) :  
به آمیزه های قالب گیری گفته می شود که به شکل کره یا قرص های استوانه ای کوچک در آمده اند
 
PP ( پلی پروپیلن ) :  
رزینی است گرمانرم که از طریق پلیمر ویزاسیون پروپیلن با کاتالیست هایی چون آلکیل آلومینیوم و تتراکلرید تیتان در حضور حلال تهیه می شود این پلیمر پایین ترین چگالی را ( حدود 90% ) را در بین تمام انواع پلاستیک ها دارد همچون پلی اتیلن خواص پلیمر های پروپیلن بسته به وزن مولکولی و روش تهیه در محدوده وسیعی متغییر است . پلی پروپیلن مقاومت خوبی در برابر حرارت ، آب و مواد شیمیایی ، تاشوندگی با فرکانس پایین . از پلی پروپین در صنعت نساجی نیز استفاده زیادی می شود .
 
ABS (آکریلو نیتریک _ بوتادی ان _ استایرن ) :  
به مواد گرمانرم اطلاق می شود که متشکل از ترپلیمر آکریلو نیتریل ، بوتا دی ان و استایرن یا مخلوط فیزیکی لاستیک های آکریلو نیتریل - بوتا دی ان و رزین های استایرن - بوتا دی ان می باشد . این مواد سخت بوده و استحکام ضربه ، مقاومت حرارتی ، حفظ خواص در دمای پایین ، مقاومت شیمیایی برخوردار می باشند و در عین حال شکننده نیستند . از این پلاستیک در ساخت لوازم خانگی قطعات خودرو ، لوازم الکترونیک ، مبلمان ، لوازم باغبانی و غیره نیز استفاده می شود .
 
PE (پلی اتیلن ) :  
خانواده ای از رزینها می باشند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن ( C2H4 ) بدست می آیند . از طریق تغییر کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده می توان خواص مختلفی همچون چگالی ، بلورینگی ، درجه شاخگی و شبکه ای شدن ، وزن مولکولی ، توزیع وزن مولکولی را در آن ها کنترل کرد . پلی اتیلن ها با چگالی بین 0/910 تا 0/9650 اصطلاحا پلی اتیلن سبک ( LDPE ) ، بین 0/962 تا 0/940 پلی اتیلن نیمه سنگین و پلیمرهایی با چگالی 0/941 تا 0/965 و بالاتر از آن پلی اتیلن سنگین ( NDPE ) نامیده می شود . از فیلمهای پلی اتیلن برای بسته بندی مواد غذایی ، کالاهای نرم ، البسه ، کیسه های پلاستیکی و غیره استفاده می شود . از کاربردهای دیگر پلی اتیلن می توان به استفاده از آن در عایق الکتریکی کابل ها و سیم ها ، ظروف خانگی ، قطعات مختلف مصرف در صنایع خودرو سازی ، قطعات تزریقی و غیره .
 
DOP ( دی اکتیل فتالات ) :  
نوعی نرم کننده است که برای رزین های وینیلی و استرهای سلولز به کار می رود .